​DİSK Genel Sekreteri gözaltına alındı

Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkarılan emekçiler bu sabah rektörlük binası işgal etmişti.
Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde direnişleri 80. gününe giren Devrimci Sağlık-İş üyesi işçiler, üniversite yönetiminin yönetim binasını işgal etti.

Devrimci Sağlık-İş Genel Başkanı ve DİSK Genel Sekreteri Arzu DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 40 kadar kadın emekçi gözaltına alındı. Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkarılan işçilerin bu sabah rektörlük binasına girmeleri nedeni ile gözaltına alındı.

Çerkezoğlu’nun da katıldığı eylemde kadın işçiler binanın içine girerken, erkek emekçiler giriş kapısını tuttu.

“Atılan emekçiler geri alınsın” pankartı köşkten sallandırılırken, Maltepe Üniversitesi Rektörü ile görüşme gerçekleştirilene kadar eylemin devam edeceği belirtildi.

Eylem yerine gelen polis emekçilere müdahale etmeye çalışsa da işçiler rektör ile görüşme gerçekleştirene kadar binadan ayrılmayacaklarını yineledi.

REKTÖRÜ İSTEDİLER, POLİS GELDİ

Emekçiler üniversite rektörü ile görüşmek istediyse de köşkün önüne peşi sıra çevik kuvvet araçları geldi. Polisin eylemi sonlandırma uyarılarına sloganlarla karşılık veren işçilere bir süre sonra polis müdahalesi başladı.

İlk olarak binanın girişindeki emekçileri gözaltına alan polis, daha sonra yukarı kata çıkarak kadın emekçilere müdahale etti. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve kadın işçiler de gözaltına alındı.

  :

  :

  :

  :

  "​DİSK Genel Sekreteri gözaltına alındı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ