HDP’nin seçim bürolarına silahlı saldırı

HDP’nin İstanbul Küçükçekmece, Ankara Keçiören, Muğla Milas ve Yalova Altınova seçim bürolarına saldırılar düzenlendi.
İstanbul Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi’nde bulunan HDP seçim irtibat bürosuna kimliği belirsiz kişiler dün gece saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi.

Büronun önce taşlandığı daha sonra da büroya silahla iki el ateş açtığı belirtildi. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, saldırı nedeniyle yaralanan olmadı. Silahlı saldırı nedeniyle seçim bürosunun camında maddi hasar oluştu.

ANKARA KEÇİÖREN'DE CAMLAR KIRILDI

IMC TV’nin haberine göre, Ankara Keçiören’de HDP seçim bürosu, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Saldırganlar, kameralara yakalanmamak için büronun arka tarafındaki camlarını kırdı.

HDP Keçiören İlçe Eş Başkanı Saadet Kayran, saldırıya ilişkin, “Bölgede halkımız partiye sahip çıkıyor. O yüzden gündüz değil gece karanlığında gelip saldırıyorlar. Bu saldırılar nafile” dedi.

MUĞLA'DA CAMLAR KIRILDI
 


Muğla’nın Milas ilçesinde ise geçen Pazartesi açılışı gerçekleştirilen HDP seçim irtibat bürosu, dün gece kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Saldırıda seçim bürosunun camları kırıldı. HDP PM Üyesi Murat Aydın, “Seçim sürecinde bu tür saldırılarla provokasyona açık ortamlar yaratmaya çalışacaklardır. Biz provokasyonlara gelmeyeceğiz, barajı onların üzerine yıkacağız” dedi.

YALOVA'DA DA SALDIRI

HDP'nin Altınova ilçesindeki HDP seçim irtibat merkezi dün gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda, 4 mermi seçim irtibat merkezinin camlarına isabet ederken, saldırının gerçekleştiği saatlerde büroda kimse bulunmamasından kaynaklı yaralanan olmadı.

Saldırı haberini almalarının ardından sabah saatlerinde olay yerine giden HDP yöneticileri ve HDP Yalova milletvekili adayları Nizamettin Öztürk ve Aynur Erbay emniyet yetkilileri ile görüştü.

Saldırı ile ilgili olay yeri inceleme ekipleri tutanak hazırlarken, saldırıya rağmen seçim bürosunun resmi açılışının da bugün kitlesel bir biçimde yapılacağı belirtildi.

  :

  :

  :

  :

  "HDP’nin seçim bürolarına silahlı saldırı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ