RTÜK'te büyük operasyon!

RTÜK'ün televizyon kanallarının yayınlarını izleyen ve denetleyen dairesinde görevli personelin büyük çoğunluğu görevden alındı. Söz konusu dairenin faaliyetlyerine ilişkin Star yazarı Cem Küçük uzun süredir eleştirilerde bulunuyordu.
Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) en önemli dairelerinden olan İzleme ve Değerlendirme Dairesi'nde pek çok isim görevden alınıp başka yere kaydırıldı.

Star yazarı Cem Küçük'ün daha önce A Haber'e verilen cezalar nedeniyle sert dille eleştirdiği ve "Yakında tasfiye edilecekler" dediği dairedeki isimlere görevden alındıklarına dair talimat önceki akşam ulaştı.

RTÜK'te görevden alınanların listesi:

İzleme ve Değerlendirme Dairesinden Uzman Denetçi Erhan Esmeray, Üst Kurul Uzmanları Yüksel Embel, Nergis Akıncı, Sevgi Hasipek, Meltem Özde, Hatice Baştuğ, Üst Kurul Uzman Yardımcıları Sevilay Gedik, Yakup Kevkiroğlu ve Mustafa İmal: Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı'na, Üst Kurul Uzmanı Mustafa Safaz ve Uzman Burcu Özbaki: Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı'na, Üst Kurul Uzmanları Nevin Yılmaz, Ayça Çemlıbel ve Aslı Soydan: Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanlığı'na, Üst Kurul Uzmanı Bengü Bilgin: Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'ne, Üst Kurul Müşaviri Yılmaz Kesmeci: İdari Mali İşler Dairesine, Memur Ahmet Fethi Fırat: Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı'na.

Kaynak: Sözcü

  :

  :

  :

  :

  "RTÜK'te büyük operasyon!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete