7 Haziran öncesi temel attılar, tek çivi çakmadılar!

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 7 Haziran Genel Seçimi öncesi temeli atılan ancak tek bir çivi dahi çakılmayan Şehir Hastanesi’ni bir kez daha Meclis gündemine taşıdı.
KARŞI GAZETE | ÖZEL

"2011’DE TEMELİ ATILACAK, İKİ YILDA BİTİRİLECEKTİ"

Karşı Gazete'ye konuşan Yüceer, “Hastanenin temelinin önce 2011 yılı bitmeden, sonra 2012 yılında, en son olarak da 2013 yılında atılacağı öne sürülmüştü. 2014 yılında da bir arpa boyu yol alınamadı" hatırlatması yaptı.

"En sonunda 7 Haziran öncesi temel atıldı ama bu kez de temelin üzerine tek bir çivi çakılmadı." diyen Yüceer,   “Yaptık, yapacağız” diye sürekli Tekirdağlı hemşerilerimi oyaladılar, halkı beklenti içine soktular, galiba  ‘Tekirdağlı’nın hastaneye ihtiyacı yok sanıyorlar..." ifadesini kullandı.

ŞEHİR HASTANESİ DEĞİL, YILAN HİKAYESİ...

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin “göstermelik” temelinin 7 Haziran Genel Seçimi öncesi atıldığını kaydeden Yüceer, temel atmanın üzerinden aylar geçmesine ve 2 sene içerisinde tamamlanacağı iddia edilmesine rağmen sağlık kompleksinin inşaatına tek bir çivi dahi çakılmadığının altını çizdi.  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile hastanenin temelini atan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yeniden  yazılı soru önergesi verdi.

NEDEN HERHANGİ BİR FAALİYET YOK?

CHP’li Yüceer, Bakan Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

-Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşaatı ne zaman başlayacak, hastane ne zaman hizmete girecektir?

-7 Haziran seçimleri öncesi temeli atılan hastanede herhangi bir faaliyetin olmamasının gerekçesi nedir?

GECİKMENİN NEDENİ NE?

-Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle projenin tamamlanma yüzdesi kaçtır? Projenin gecikmesinin temel nedeni kamuoyundan da gizlenen herhangi bir aksaklıktan mı kaynaklanmaktadır?

-Seçim öncesi bizzat Başbakan Sn Ahmet DAVUTOĞLU ve sizin tarafınızdan gerçekleştirilen temel atma töreni, seçimlere yönelik göstermelik bir faaliyet midir?

-Hastanenin yapımı hangi firma tarafından hangi bedelle üstlenilmiştir?

FİRMA HANGİ ŞARTLARDA İŞİ ÜSTLENDİ?

-Yapımı üstlenen firma neden işi yürütememektedir? İhaleyi alan firma hangi şartlarla işi üstlenmiştir?

-Taahhüt ettiği şekilde işi yürütemeyen firmaya herhangi bir yaptırım uygulanmış mıdır/Uygulanacak mıdır?

-Her şehir ayrı ayrı belirtilmek üzere Türkiye genelinde yapılacağı öne sürülen 35 şehir hastanesinde projelerin son durumu nedir? Tamamlanan herhangi bir proje var mıdır?

Burcu Oral Evren | KARSIGAZETE.COM.TR

  :

  :

  :

  :

  "7 Haziran öncesi temel attılar, tek çivi çakmadılar!" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete