Renault işçilerine polis müdahalesi

15 işçinin gözaltına alındığı saldırı sonrası işçilerin direnişi sürüyor.
Renault'ta 10 işçinin işine son verilmesiyle başlayan direniş sürüyor. Bu sabah vardiyaya giren çalışanlar, işten çıkarılan arkadaşlarına destek amacıyla üretime başlamadı.

Renault'ta 10 işçinin işine son verilmesiyle başlayan direniş sürüyor. Bu sabah vardiyaya giren çalışanlar, işten çıkarılan arkadaşlarına destek amacıyla üretime başlamadı. Birleşik Metal-İş Sendikası ise fabrikadaki durumu, "Onurlu yiğit Renault işçileri arkadaşlarını yalınız bırakmayacaklarını ilan ettiler. Renault Bursa Fabrikası'nda üretim durdu" mesajıyla kamuoyuna duyurdu.

POLİSTEN GAZ BOMBALI MÜDAHALE

Dün fabrika önüne yürüdükten sonra bir araya gelerek üretimi durdurma kararı alan işçiler, sabah üretimi durdurarak atılan işçilerin geri alınmasını istedi. İçeride olan B vardiyasına dışarıda olan A ve C vardiyalarındaki işçiler de fabrika önüne gelerek destek verdi. İş bırakan işçiler meydanda bir süre meydanda beklerken, fabrika yönetiminin “Yaptığınız Toplu İş Sözleşmesine uygun değil” sözlerine ise “Atılan işçiler geri alınsın” sloganlarıyla cevap verdi. Daha sonra Mudanya-Bursa karayolunu kapatan işçilere polis biber gazıyla müdahale etti.

15 İŞÇİ GÖZALTINDA

15 işçinin gözaltına alındığı saldırı sonrası işçilerin direnişi sürerken polis fabrika ile işçilerin arasında barikat oluşturdu.

Fabrikada az sayıda Türk Metal üyesi dışında hiçbir işçi üretimde bulunmuyor.

Kaynak: haber.sol.org.tr - odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "Renault işçilerine polis müdahalesi" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete