Mehmet Cengiz'in iş makineleri bu kez İstanbul'un kalbine girdi!

Artvin’den tokat yiyen Mehmet Cengiz İstanbul’un kalbinde yine yeşile girdi.
Cengiz İnşaat, bu kez iş makinelerini Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’na soktu.

Artvin Cerattepe’deki maden araması halkın tepkisi üzerine hukuki süreç bitene kadar durdurulan Cengiz İnşaat, bu kez iş makinelerini Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’na soktu.

Peki “Milletin a…na koyacağız” diyen Cengiz İnşaat’ın patronu Mehmet Cengiz’in Fethi Paşa Korusu’nda ne işi var?

Üsküdar Sultantepe Mahallesi'nde, İstanbul Boğazı’na hâkim noktada bulunan Fetih Paşa Korusu'nda bulunan Hüseyin Avni Paşa Köşkü Haziran 2014’te yandı. Üsküdar'daki tarihi Hüseyin Avni Paşa Köşkü çıkan yangında tamamen küle döndü. Yangın sonrasında tarihi köşkün ve içinde 3 bin ağaç bulanan korunun Mehmet Cengiz tarafından satın alındığı ortaya çıkmıştı. 2 yıl önce konuyu haber yapan Cumhuriyet’ten Aykut Küçükkaya, üst düzey bir yetkiliden aldığı bilgiye dayandırdığı haberinde, 81 bin 511 metrekarelik ormanlık arazinin “yüzde 65’ini TMSF’den, yüzde 35’ini ise özelden aldık” diyen Cengiz Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Asistanı Sevil Yılmaz , “Koruyu ne kadara satın aldınız?” sorusuna ise yanıt vermemeyi tercih etmişti.

Mehmet Cengiz’in korunun diğer yüzde 35’lik bölümünü de satın alması sonrasın da ise, Cengiz İnşaat’ın hükümetten “bölgedeki imar yasağının kalkacağı” güvencesini aldığı iddia edilmişti.

Bugün ise gazeteci Hakan Gülseven’in sosyal medyadan duyurduğuna göre, Cengiz İnşaat’ın iş makineleri Fetih Paşa Korusu’na girdi. Gülseven Sosyal medyadan “Artvin Cerattepe'de püskürtülen Mehmet Cengiz, şu anda sit alanı Fethi Paşa korusunda iş makinelerini çalıştırıyor! Bu bilgiyi yayın lütfen.” diye yazdı.Yani Artvin’den kovulan Mehmet Cengiz bu kez bir başka yeşile, Fetih Paşa Korusu’na kepçeyle daldı.

Kaynak: odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "Mehmet Cengiz'in iş makineleri bu kez İstanbul'un kalbine girdi!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete