Gürsel Tekin'den Davutoğlu'na: Yüzbinlerle Başbakanlığa yürürüz

CHP'li Tekin: "Eğer CHP'lilere saldırılar durmazsa, yüzbinlerle başbakanlığın kapısına yürürüz."
CHP’nin Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’a yumruklu saldırının ardından, dün de CHP’nin Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm saldırıya uğradı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, birbiri ardında gelen bu saldırılara isyan ederek, “yeter, artık tahammülümüz kalmadı” dedi.

Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da, CHP’ye yönelik sistematik hale gelen bu saldırıların durdurulması çağrısı yapark, “aksi halde, yüzbinlerle Başbakanlığın kapısına geliriz” diye konuştu. 

"BU ÇETELERİN DURDURUN"

Gürsel Tekin, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün, kendi kentinde uğradığı saldırının ardından yaptığı açıklamada, doğrudan Başbakan Davutoğlu’na çağrı yaptı. “Sayın Davutoğlu, bu çeteleri biran önce durdurun” diyen Tekin, şöyle konuştu; “Genel Başkanımıza, il başkanlarımıza, milletvekillerimize kadar dil uzatan sözde dernekler kimlerin denetiminde, kimlerin kontrolünde? Bunu biz bilmiyoruz. Ancak bu ülkenin Başbakanı olarak sizin bilginiz olması gerekir.”

BAŞBAKANLIĞA YÜRÜRÜZ

CHP’lilere yönelik birbiri ardına gelen bu saldırıların durmaması halinde, CHP’nin de harekete geçeceğini” söyleyen Tekin, “Düzce’de İl Başkanımıza yönelik saldırının arka planını bilmesine rağmen, kınama cesareti bile gösteremeyen Başbakan’ı sorumlu tutuyoruz. Bundan sonra herhangi bir CHP’liye, herhangi bir yurttaşa yapılacak saldırının da tek sorumlusu o olacaktır. Yeter Sayın Davutoğlu. Tahammülümüzün son sınırına geldik; Gereğini yapmazsanız, yüzbinler kapınızın önüne gelecektir…” dedi.

Kaynak: Zeynep Gürcanlı - sozcu.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Gürsel Tekin'den Davutoğlu'na: Yüzbinlerle Başbakanlığa yürürüz" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete