Can Dündar yeniden ifadeye çağrılacak

Can Dündar'ın önümüzdeki günlerde yeniden ifadeye çağrılacağı iddia edildi.
MİT tırlarına ilişkin yayınladıkları görüntüler nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye edilmişti.

Dündar ve Gül hakkında açılan soruşturma sonunda savcılık, iddianame düzenleyerek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın ilk duruşması 25 Mart'ta görülecek.

"İFADEYE ÇAĞIRILACAK"

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre  iddianameyi tamamlayan Başsavcı vekili İrfan Fidan, MİT TIR'larının yayınlanmasına ilişkin ek bir soruşturma devam ettiriyor.

Soruşturma kapsamında Can Dündar'ın "MİT TIR'larına ilişkin görüntülüleri yayınlaması için 1 buçuk milyonluk evini 5 milyona sattığı" yönünde iddiaların sorulacağı öne sürülüyor.

Dündar'ın evini aldıkları iddia edilen avukatlar Atilla Tarık Çilekçi, Bekir Mustafa Yılmaz, bu soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Soruşturma savcısı şimdi bu iddiaları tahliye olan Can Dündar'a soracak. Dündar'ın önümüzdeki günlerde yeniden ifadeye çağrılacağı öğrenildi.

  :

  :

  :

  :

  "Can Dündar yeniden ifadeye çağrılacak" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete