​Yandaş mahallede Erdoğan krizi

Yeni Şafak yazarı: "Müslümanlık için önce ilkeler gelir. Liderler, partiler ve cemaatler ona uygunsa uyulur. Değilse uyarılır, eleştirilir."
Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan sonra gazetenin yazarları Ali Bayramoğlu ve Ergün Yıldırım'dan da hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı sert çıkışlar geldi.

Türkiye'nin kaotik dönemden geçtiğine dikkat çekerek AKP'nin politikalarına tepki gösteren Yeni Şafak yazarı Ergün Yıldırım, Twitter'dan "Neyin peşindeyiz? Nerede Yeni Türkiye? Demokrasi, adalet ve çoğulculuk kuşkusu arttıkça Yeni Türkiye hayal olmaya başlar. Ülkedeki yanlışları söyleme cesaretini gün geçtikçe kaybediyor insanlar. Çünkü her an damgalama tehditleriyle yüz yüze. Troller bunun için var" diye yazdı.

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AYM'nin kararı ile ilgili yaptığı "tanımam, uymam" açıklamasını eleştirerek "devlet kurum ve organlarının uyumlu çalışmasından sorumlu bir makamın, Cumhurbaşkanı'nın, en üst hakem kurumu, Anayasa Mahkemesin'i ve kararlarını, “tanımam, uymam” diyerek karşıladığı" bir dönemde olduğumuzu belirtti ve "Ağırlık her yerden aşağıya doğru çekiyor" diye yazdı.

YENİ TÜRKİYE YÜRÜMEDEN YORULDU

Yeni Şafak yazarı Ergün Yıldırım'ın, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

"Tüm Ergenekon sanıkları beraat etti. Türkiye yeni Türkiye yolunda yürümeden yoruldu ve tek tek tüm iddialarından uzaklaşıyor

Türkiye her açıdan kaybettiği günleri yaşıyor maalesef. Millet deyip her şeyi yapma popülizminin dehşetli günlerinden geçiyoruz. Yazık!

28 Şubatçı iddiaların (dış güçler, dış düşmanlar, vatan hainleri) bir çoğu yeniden üretiliyor. Bireysel akıl ve düşünme yok! Kolektivizm hakim

Milliyetçi ruhun ak parti ve islami çevrede öne çıkarılması en fazla ak partiye zarar verecek!

CAktaş (Cihan Aktaş) başta olmak üzere Yusuf Kaplan ve diğer yazarlara hakaret eden insanlar yargılanmıyorsa hukuk işlemiyor demektir.

Can Dündar ile yatıp kalkıyoruz. Halkın verdiği demokratik irade tüm hukuk ihlalleri için kullanılmalı

Neyin peşindeyiz? Nerede Yeni Türkiye? Demokrasi, adalet ve çoğulculuk kuşkusu arttıkça Yeni Türkiye hayal olmaya başlar

Bu yeni Türkiye olma gidişatından uzaklaşma önce Kürtleri derin kopuşlara yöneltecektir
Ülkedeki yanlışları söyleme cesaretini gün geçtikçe kaybediyor insanlar. Çünkü her an damgalama tehditleriyle yüz yüze.

roller bunun için var

Müslümanlık için önce ilkeler gelir. Liderler, partiler ve cemaatler ona uygunsa uyulur. Değilse uyarılır, eleştirilir"

ALİ BAYRAMOĞLU: AĞIRLIK HER YERDEN AŞAĞIYA DOĞRU ÇEKİYOR

Yeni Şafak yazarı Ali Byramoğlu, bugünkü köşesinde, terörle mücadele kapsamında yapılan değişiklikleri eleştirdi.
"Herhangi bir asker, terörle mücadelede sırasında silah kullanma yetkisini aşma, işkence ve kötü muamelede bulunma suçlamasıyla karşı karşıya kalırsa, Milli Savunma Bakanı'nın izni ve başbakanın onayı olmadan yargılanamayacak" şeklindeki yasa çalışmasını eleştiren Ali Bayramoğlu, "Bir devlet böyle bir yasa çıkarmaya neden ihtiyaç duyar" diye sordu.
Bunun "JİTEM" benzeri bir oluşuma sebebiyet verebileceğini öne süren Bayramoğlu, "Bu tür yasalar bizim gibi geleneğe sahip ülkelerde hızla yeni “Beyaz Renault” hadiselerine ve endişesine kapı açarlar" ifadelerini kullandı.
Cemaat'in geçmiş yıllarda yaptığı operasyonlardan dolayı, askerin böyle bir koruma talep etmiş olabileceğini belirten Bayramoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a da göndermede bulunarak şöyle devam etti:
"(...)bu, geldiğimiz demokratik kurumlar, dengeler ve güvensizlikler açısından gelinen noktanın vahametini gösterir.
Sonuç, silah kullanma yetkisini aşma, işkence, kötü muamele gibi bireyin 'yaşam hakkına' yönelik suçların soruşturulmasının izne bağlı tutularak yargılanmalarının engellenmesi ve sınırlandırılmasıdır.
Sorunun kaynağı yargının yaşadığı örselenmededir.
Mesele bu örselenmenin üzerine gitmektedir.
Ancak devlet kurum ve organlarının uyumlu çalışmasından sorumlu bir makamın, Cumhurbaşkanı'nın, en üst hakem kurumu, Anayasa Mahkemesin'i ve kararlarını, “tanımam, uymam” diyerek karşıladığı, süren bir davanın esasıyla ilgili hüküm verip bunu ilan ettiği bir dönemde, bu ne kadar mümkündür?
Ağırlık her yerden aşağıya doğru çekiyor."

  :

  :

  :

  :

  "​Yandaş mahallede Erdoğan krizi" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete