Ethem Sancak’a ait medya grubunda 160 kişi işten çıkarıldı

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Kanal 24 ve 360 kanaları ile Star, Akşam ve Güneş gazetelerinin de içinde bulunduğu medya grubunda işten çıkarmalar başladı.
Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Es Medya, bir süredir kulaktan kulağa dolaşan işten çıkarma söylentileriyle çalkalanıyordu. Star gazetesi, Kanal 24, Akşam, Güneş ve 360 kanalının da içinde bulunduğu grupta, her birimden toplam 160 kişinin işine son verildi. Öncelikli olarak kendi istekleri ile ayrılmak isteyenler ile yollarını ayıran grupta, işten çıkarmalar Cuma gününden bu yana devam ediyor.

ANKARA BÜRO DA DAHİL

Tensikat çerçevesinde yönetim, çalışanlara İnsan Kaynakları Birimi aracılığı ile iş akitlerinin feshedildiğini tebliğ ediyor. Tenkisat sadece basın grubunun İstanbul’daki haber merkezi, spor, yazı işleri, magazin ve ekleriyle sınırlı değil. Ankara Büro’dan da bir çok kişinin işine son verildi.

SEBEP HAVUZ MU?

Bir süre önce Star Medya Grubu’na taşınan Akşam ve Güneş gazetelerinin haber sistemleri, havuz yöntemine dönüştürülmüştü. İşten çıkarmaların da bu yüzden gerçekleştirildiği iddia edildi.

Kaynak: Medyaradar

  :

  :

  :

  :

  "Ethem Sancak’a ait medya grubunda 160 kişi işten çıkarıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete