Günün Videosu

AKP'li Metiner'den Erdoğan'ı kızdıracak açıklama

AKP'li Mehmet Metiner, "Suriye'de Kürtler tarafından Kuzey Irak’taki gibi federal bir sistemin oluşturulması bizi rahatsız etmez" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde Kuzey Irak gibi bir yapıya asla izin vermeyeceklerini söyleyerek "Suriye'nin bölünmesini gerçekten arzu etmiyoruz. Kuzeyde oluşacak bir yapılanma bizim için bir terör yapılanmasıdır buna sıcak bakmamız mümkün değil" açıklamasını yapmıştı.

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Erdoğan'ın açıklamalarının tersine, Suriye’de federalizme karşı olmadıklarını ancak buna Suriye halkının karar vermesi gerektiğini söyledi.

Kuzey Irak'ta yayın yapan Rudaw’a konuşan AKP’li Metiner, “Bizim için Suriye’nin gelecekte federal ya da kanton sistemle yönetilmesinin önemi yok. Biz sadece PKK’nın Suriye’nin kuzeyindeki varlığına karşıyız. Bilakis, Kürtler tarafından Kuzey Irak’taki gibi federal bir sistemin oluşturulması bizi rahatsız etmez” dedi.

Metiner, “Türkmenler’le Araplar’ın kazanımları gibi Kürtler’in de kazanımlarını kendi kazanımlarımız olarak görüyoruz” diye konuştu.

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li Metiner'den Erdoğan'ı kızdıracak açıklama" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete