CHP'de "başdanışman" uygulamasına tepkiler büyüyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nde başdanışman sıkıntısı yaşanıyor...
KARŞI GAZETE | ÖZEL

Son kurultayda istediği isimlerin bazılarının Parti Meclisi'ne seçilememesinden rahatsız olan ve bu rahatsızlığını da listeyi delip gelen isimlerin karşısında sert şekilde dile getiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tepkisini "başdanışmanlık" kadrosu yaratarak göstermişti.

BAŞDANIŞMANLAR, PM'NİN ALTERNATİFİ Mİ OLACAK?

Kurultayın ardından 15  başdanışman görevlendiren CHP Lideri'nin MYK üyeleriyle yaptığı toplantıların benzerini danışmanlarla da yapacağı konuşuluyor... Kulislerde dile getirilen bir başka konu ise başdanışmanlar içinden bir bölümünün ya da tamamının MYK toplantılarına katılmaya başlayacağı...

PM ÜYELERİ TEPKİ GÖSTERDİ, BAŞDANIŞMAN YÖNETMELİĞİNİN GÖRÜŞMESİ ERTELENDİ

CHP Lideri'nin, danışmanlarına MYK içinde görev vereceği endişesi üzerine uygulamanın tüzükte yerinin olmadığı da dile getirilmeye başlanmıştı... Başdanışmanlık sistemine  zemin yaratmak isteyen Kılıçdaroğlu ise Başdanışmanların görev tanımına ilişkin bir yönetmelik hazırlanması talimatı vermişti.

Yarın toplanacak PM'nin ilan edilen ilk gündeminde yer alan Siyasi Başdanışmanlık Yönetmeliği'nin görüşülmesi maddesi ise beklenmedik şekilde ertelendi.

PM ÜYELERİ "BİZ BOŞUNA MI ÇALIŞTIK!"

Karşı Gazete'nin edindiği bilgiye göre PM üyelerinin, başdanışmanlık kadrosunu "yetki gaspı ve kendilerine alternatif getirilmesi" şeklinde yorumlaması ve tepki göstermeleri nedeniyle yönetmeliğin ele alınması  şimdilik ötelendi.

BAŞDANIŞMAN MYK'SI MI OLUŞTURULACAK?

"Biz çalışarak PM'ye seçildik, boşuna mı emek harcadık!" diyen PM üyeleri, danışman kadrosuna atanan isimlerin de emek harcaması ve delegelerin oyu ile PM'ye girmesi gerektiğini dile getiriyor. PM dışından alternatif bir "başdanışman MYK'sı" oluşturulması fikrine, örgüt de sıcak bakmıyor...

Burcu Oral Evren | karsigazete.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "CHP'de "başdanışman" uygulamasına tepkiler büyüyor" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete