Demirtaş'tan Erdoğan'a: Zannedersin Meclis şirket, o da genel müdürü

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dokunulmazlık açıklamasına sert cevap verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dokunulmazlık açıklamasına cevap veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Zannedersiniz Meclis şirket, kendisi de genel müdürü. Sürekli Meclis’e emir veriyor" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dokunulmazlıklar konusunda "Parlamento süratle adım atmalı ve gereğini yapmalı" sözlerine ilişkin olarak, "Zannedersiniz Meclis şirket, kendisi de genel müdürü. Sürekli Meclis’e emir veriyor. Meclis’te olma ısrarımız milletvekilliğini çok sevdiğimizden değil. Senin kara kaşın için değil, halklarımız için Meclis'teyiz" dedi.

Demirtaş, Silvan'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Barış istemek, diyalog istemek erdemdir. Öz güveniyle hareket edenler, korkmayanlar masadan kaçmaz.

Cumhurbaşkanı kalkıyor, ilk işi Meclis’e emir vermek. Zannedersiniz Meclis şirket, kendisi de genel müdürü. Sürekli Meclis’e emir veriyor.

Asıl milletvekilliği biten AKP’liler. Cumhurbaşkanı onların vekilliğini bitirmiş. Yarısı başkanlığa karşı, ama korkudan konuşamıyorlar.

Meclis’te olma ısrarımız milletvekilliğini çok sevdiğimizden değil. Senin kara kaşın için değil, halklarımız için Meclis'teyiz.  :

  :

  :

  :

  "Demirtaş'tan Erdoğan'a: Zannedersin Meclis şirket, o da genel müdürü" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete