Şemdinli'de çatışma: 1 polis hayatını kaybetti

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada bir polis hayatını kaybetti.
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde hendek açarak yolu kapatmak isteyen PKK'llar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir polis şehit oldu.

İlçe girişinde iş makinesiyle hendek açarak yolu kapatmak isteyen Terör örgütü mensupları, olay yerine müdahale için gelen güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Çıkan çatışmada bir polis şehit oldu, bir polis de yaralandı. Teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

KURTARILAMADI

Akşam saatlerinde Şemdinli-Yüksekova karayolu iş makineleri ile kapatmaya çalışan PKK’lılara müdahale eden Özel Harekat polislerine uzun namlulu silahlar ve roketatarla saldırı düzenlenmiş, saldırıda 2 özel harekat polisi yaralanmıştı. Yaralı polisler bölgeye sevk edilen ambulansla Şemdinli Devlet Hastanesine getirildi.

Hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen komiser Ahmet Çamur şehit oldu. Şehit komiser Ahmet Çamur'un, Trabzon’un Çaykara nüfusuna kayıtlı olduğu, cenazenin ise yarın ikindi namazını müteakiben ilçeye bağlı Soğanlı Mahallesi’nde defnedileceği belirtildi.

Kaynak: Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Şemdinli'de çatışma: 1 polis hayatını kaybetti" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete