Züğürt Ağa'daki hırsızlık gerçek oldu

İstanbul'da bir camide yaşanan hırsızlık, Züğürt Ağa filminde bir cami şadırvanında yaşanan hırsızlığı akıllara getirdi.
Abdest alan bir kişinin cebinden 10 bin liranın çalınması, caminin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Olay, İstanbul'daki bir camide 7 Aralık günü gerçekleşti. Birine olan borcunu ödemek üzere 10 bin lira hazırlayan E.T. isimli mağdur, arkadaşı ile birlikte öğlen namazını kılmak üzere camiye gitti.

Cebinde 10 bin lira bulunan ceketini şadırvana asan E.T., abdest almaya başladı. O sırada iki arkadaşın peşinden şadırvana gelen şüpheli, bir süre etrafı süzüp oturacağı yeri gözüne kestirdi. Camideki güvenlik kamerasını fark eden şüpheli, önce bir sopa yardımı ile güvenlik kamerasının yukarı kaldırdı. Ancak ceketten parayı çalma anları kameralardan kaçmadı.CEKETİNİ ASAR GİBİ YAPTI VE...

Abdest alacakmış gibi yapıp hedefine yönelen şüpheli, ceketini asar gibi yaptığı sırada yan askıya yönelip 10 bin lirayı aldı. 50'li yaşlardaki şüpheli şahıs, parayı alır almaz hızla cami şadırvanından ayrıldı.

Başına gelen olayı dakikalar sonra fark eden E.T., cami güvenlik kamerasından temin ettiği görüntülerle birlikte polise başvurdu. Polis, şüpheli şahsın yakalanması amacıyla çalışma başlattı.

Kaynak: CnnTürk

  :

  :

  :

  :

  "Züğürt Ağa'daki hırsızlık gerçek oldu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete