Ahmet Altan'a bir soruşturma daha

Ahmet Altan’a Grihat internet sitesine verdiği röportaj nedeniyle bir soruşturma daha açıldı.
Ahmet Altan’a katıldığı televizyon programındaki konuşması nedeniyle 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten açılan soruşturmanın ardından 13 Nisan 2015 tarihinde Grihat internet sitesine verdiği röportaj nedeniyle aynı suçlamayla bir soruşturma daha açıldığı ortaya çıktı.

Ahmet Altan'a açılan ikinci soruşturmayla ilgili şu ifadeler yer alıyor;

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında 13 Nisan 2015’de Grihat internet sitesine “Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları öldürüyorlar” başlığı ile verdiği mülakat nedeniyle Altan hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık söz konusu şikayeti “yetkisizlik” kararı ile İstanbul C.Başsavcılığına gönderdi. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Altan hakkındaki şikayetle ilgili soruşturmayı devraldı.

Erdoğan’ın avukatı tarafından yapılan suç duyurusunda ilginç bir ayrıntı da göze çarptı. Avukat Ahmet Özel, Ahmet Altan’ın röportajının “haber değeri taşımadığını” ileri sürdü. Avukatın neyin haber değeri taşıyıp, neyin taşımadığı konusunda kendisini “otorite” gibi görmesi ve tespitlerde bulunması dikkat çekti."

Yazar Ahmet Altan ile ilgili Erdoğan’ın avukatı tarafından yapılan suç duyurusu dilekçesinde müşteki olarak Erdoğan yer alırken, şu ifadelere yer verildi:

“Şüpheli Ahmet Altan’ın 13.05.2015 tarihinde grihat.com isimli internet sitesine verdiği ve “Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları öldürüyorlar” başlığı ile verilen haber niteliği taşımayan röportajında suçlama kastıyla Cumhurbaşkanına hakaret edilerek, müvekkilimin kişilik haklarına açıkça saldırı gerçekleşmiştir. Müvekkilime karşı baştan sona hakaret dolu ifadelerde bulunarak, toplum içerisinde yanlış kanılar oluşturulmaya çalışılmakta bu şekilde hakaret edilerek TCK 299’da bulunan “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu açıkça işlenmiştir."

Altan'ın röportajından “Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları öldürüyorlar”, "Son Ağrı olayında gördüğümüz gibi orduyu öne sürerek, çatışmaları hızlandırmaya, HDP’yi bölgede geriletmeye uğraşıyorlar. Kan döküyorlar. Çok önemsediklerini söyledikleri “barış sürecini” kendi elleriyle kana buluyorlar. Barış umurlarında değil çünkü” ifadeleri alıntılanarak hakkında dava açılması talep edildi.

Kaynak: Haberdar / Arzu Yıldız

  :

  :

  :

  :

  "Ahmet Altan'a bir soruşturma daha" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete