"AKP siyasi parti değil; sen, ben ve bizim oğlan hareketidir"

MHP'li Süleyman Korkmaz'dan AKP ile ilgili ilginç açıklama...
MHP Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, "AKP bir siyasi parti değil; sen, ben ve bizim oğlan hareketidir. Bunu anlamak için aday gösterdiği isimlere bakmak yeterlidir" dedi.

MHP Kayseri Milletvekili ve 1 Kasım seçimleri için Milletvekili adayı Süleyman Korkmaz, seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirtti.

Değişik bölgelerde ziyaretler gerçekleştirdiklerini kaydeden Korkmaz, ''Vatandaşlarımızla bir araya gelip, onlara ülkenin içinde bulunduğu durumu ve MHP'nin projelerini anlatıyoruz. Ne yazık ki AKP ile ülke terör bataklığına sürüklenmiş ve aynı zamanda ekonomik çıkmaza hapsedilmiştir. Artık yeni bir havanın ülkeyi yönetmesi gerekiyor. Çünkü AKP gibi AKP'nin politikaları da iflas etmiştir ve ülkeye bir fayda getirmeyeceği de yıllardır da ortada. Şimdi buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum, asgari ücretlinin sorununa mı çözüm buldular, emeklinin derdini mi çözdüler, memura verdikleri sözleri mi tuttular, çiftçiyi mi kolladılar. Unuttular, unuttular. Bu AKP'yi yönetenler var ya AKP'yi yönetenler, dünya malına daldılar, çocuklarının, damatlarının, yeğenlerinin, yandaşlarının geleceği için çalışıyorlar. Ülkenin sorunları, vatandaşın geleceği umurlarında bile değil. Yakınları için koltuk avındalar. AKP'nin yeni seçim parolası; babalar konuşur, çocuklar yapar. Kendileri listeye girmeyince bu kez de çocuklarına yer açıyorlar. Buna AKP'ye oy veren kardeşlerimiz ses etmeyecek mi? Buna göz mü yumacaklar'' ifadelerini kullandı.

Daha önce AKP'ye oy veren bazı kişilerle konuştuklarında, dertlerini, sıkıntılarını anlattıklarını kaydeden Süleyman Korkmaz, ''Çünkü onlar da bu aday listesini kabullenemiyor. 'Ceketimizi assak, çocuğumuzu listeye koysak seçiliriz düşüncesindeki kişilere 1 Kasım'da en iyi cevabı sandıkta vereceğiz' diyorlar. İşte tablo ortada. Tek tek bakın, gösterilen isimlerin Kayseri'nin sorunlarına çözüm bulacak kişiler olmadığı görülecektir. Bazıları yıllardır vekil ama Kayseri'ye, Kayserili'ye bir faydaları yok. Bunun yanında birini İstanbul'dan getirdiler, diğerini Kocaeli'den. Şimdi AKP teşkilatlarında kadın aday mı bulamadılar, o kardeşlerimizin hakkı yenmedi mi? Bu listede Kayserili yok, benim köylü kardeşim yok. Bu kişiler kentin dertlerine çözüm bulamazlar. Kayserili hemşerilerime sesleniyorum. Yetmedi mi bu babadan, oğula, kankadan kankaya, amcadan dayıya, sen, ben ve bizim oğlan hareketi. Gösterdikleri adaylara bakın, bu gerçek apaçık ortada. Bu insanlar neden başarısız olduklarını kabul etmiyor? Ya da ben gidersem yerime oğlumu koyarım diyor? Bu kişilere, yanlışlarına artık dur demeyecek misiniz?" diye sordu.

"ONLAR SİZİ ANLAYAMAZ"

Açıklamasında vatandaşlara da çağrıda bulunan MHP Milletvekili Süleyman Korkmaz, "Milli ve manevi değerlerimizi yok etmeye çalışan, ülkeyi kaosa sürükleyen, milli birlik ve beraberliğe zarar veren, insanları kutuplaştıran, ekonomiyi batıran, dolara tavan yaptıran, terörü azdıran, vatan evlatlarının göz göre göre toprağa düşmesine sebep olan, sonra da milletin yüzüne bakarak, '400 vekil olsaydı bunlar olmazdı' diyebilen bir zihniyete karşı herkesi MHP'de buluşmaya davet ediyorum. AKP'ye daha önce oy veren kardeşlerime de sesleniyorum. Sizin derdinizi biz anlarız. Yıllardır vekillik yapanlar, bu şehri yönetenler ya da dışarıdan getirilenler sizi anlamaz. Bu nedenle adres belli. Adres her zaman önce ülkem, milletim sonra partim diyen MHP'dir" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  ""AKP siyasi parti değil; sen, ben ve bizim oğlan hareketidir"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete