Bomba yüklü aracı patlattılar

2 ton bomba yüklü araç infilak ettirildi.
Hakkari’nin Durankaya beldesinde  PKK mensubu tarafından bomba yüklü bir araç jandarma karakolu yakınında infilak ettirildi. Meydana gelen patlamada herhangi bir can kaybının olmadığı, çevre binalarda maddi hasarlar oluştuğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, karakol önünde uygulama yapan jandarma ekipleri şüphelendiği bir aracı durdurmak istedi. ‘Dur’ ihtarına uymayan aracın sürücüsü kaçamayacağını anlayınca araçtaki bombayı infilak ettirdi. Geniş bir alanı etkileyen patlamada belediye hizmet binası ve onlarca evin camları kırıldı. Belediye Başkanı Fatih Keskin olayı doğrularken, belde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Olayda can kaybının olmayışı sevindirdi.

PATLAMAYLA İLGİLİ VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili valiliğin basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

“19 Eylül 2015 günü Durankaya Jandarma Karakol Komutanlığı önünde yol kontrol uygulamasında, seyir halinde olan Ford Maxi marka araçtan şüphelenilmesi üzerine ‘dur’ ihtarı yapılmış, aracın durmaması üzerine kapan atmak suretiyle durdurulmaya çalışılmış, fakat araç sürücüsü BTÖ mensubu kaçamayacağını anlayarak aracı infilak ettirmiştir. Yapılan inceleme neticesinde araçta yaklaşık 1,5 – 2 ton patlayıcı maddenin olduğu değerlendirilmektedir.”

  :

  :

  :

  :

  "Bomba yüklü aracı patlattılar" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete