THY uçağı arızalandı, yolcular uçağa binmek istemedi

THY Antalya-İstanbul TK 2439 sefer sayılı uçağı teknik arıza nedeniyle kalkamadı. Bir saat bekletildikten sonra indirilen ve daha sonra tekrar uçağa alınan yolcular, aynı uçakla seyahat etmek istemeyince çıkan tartışmalara pol
THY’ye ait ‘Beylerbeyi’ isimli TK 2439 sefer sayılı Antalya-İstanbul uçağında dün akşam gergin anlar yaşandı. Normal kalkış saati 21.45 olan Boeing 777 Jumbo tipi uçak uzun süre abronda (park pozisyonu) bekledi. Kaptan pilot ilk olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yoğunluk olduğu gerekçesiyle kalkış gerçekleştiremediklerini ve kalkış saatini geçmesi nedeniyle kuleden yeni zaman bekledikleri anonsunu yaptı.

Ancak uzun bekleyişin ardından uçak yine kalkmayınca yolcular tepki gösterdi. Bunun üzerine kaptan pilot ikinci bir anons yaparak uçakta teknik bir arıza olduğunu ve teknisyenler tarafından giderilmeye çalışıldığını duyurdu. Bu sırada uçakta yolcuların arasında teknisyenlerin dolaşması ve arızayı araması tedirginliğe neden oldu. Bazı yolcular uçaktan inmek istemesine rağmen izin verilmedi. Üçüncü bir anons yapan pilot ise arızanın giderilemediğini duyurdu. Bir süre sonra ise kabin ekibi yolcuların uçaktan indirilerek havalimanı içerisinde bekletileceğini duyurdu. Bir saati aşkın sürenin ardından yolcular havalimanı biniş kapısına alınarak bekletilmeye başlandı. Burada THY’den görevli kimsenin bulunmamasına tepki gösteren yolcularla çalışanlar arasında tartoşma çıktı.

POLİSLER OLAYA MÜDAHALE ETTİ

THY’den gelen görevlinin uçaktaki arızanın giderilmesinin ardından yolcu alımı yapılacağını açıklaması gerginliği daha da artırdı. Yolcular arızalı olarak duyurulan uçağa binmek istemediklerini, başka bir uçak bulunmasını istedi. Bu talepleri olumsuz karşılanınca bazı yolcular biletlerini iptal ederek havalimanından ayrıldı. Duruma tepki gösteren yolcuların artması ve zaman zaman tartışmanın büyümesi üzerine güvenlik görevlileri ile polisler gelerek olaya müdahale etti. Bu sırada bir polis memurunun cep telefonuyla görüntü çeken kişiyi gözaltına almakla tehdit etmesi, diğer yolcuların da tepkisine neden oldu. Uzun süren tartışmaların ardından uçaktaki arızanın giderildikten sonra yolcular tekrar uçağa alındı. Ancak normal saatinde neredeyse tam dolu olan uçakta arızanın ardından çok sayıda koltuğun boş olduğu gözlendi. Uçak, normal saatinden 3 saat sonra havalandı. Uçaktaki sorunun ise ‘hidrolik arızası’ olduğu öğrenildi.

Kaynak: SoL

  :

  :

  :

  :

  "THY uçağı arızalandı, yolcular uçağa binmek istemedi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete