Günün Videosu

​İş adamına kurşun yağmuru!

TEM'de aracıyla ilerleyen iş adamı Yunus Gölünç bir anda kendini kurşun yağmurunun ortasında buldu. İşadamı şans eseri saldırıdan yara almadan kurtuldu.
TEM Otoyolu Silivri mevkiinde iş adamı Yunus Gölünç’ün içinde bulunduğu lüks araç, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tarandı. İş adamı Gölünç, saldırıyı şans eseri yara almadan atlattı.

Feci olay, TEM Otoyolu Silivri mevkiinde meydana geldi. Fatih Laleli’de bir otelin sahibi olan Yunus Gölünç, aracıyla İstanbul’dan Edirne’ye gitmek için gece saatlerinde yola çıktı. Aracında benzinin azaldığını gören iş adamı, TEM Otoyolu Selimpaşa mevkiinde bulunan bir akaryakıt istasyonundan benzin aldıktan sonra yoluna devam etti.

SEYİR HALİNDEYKEN YANINA YAKLAŞTILAR

İş adamı aracıyla seyir halinde ilerlerken gece 00.00 sıralarında TEM Otoyolu Silivri mevkiinde yanına plakasız koyu renk camlı gri bir aracın yanaştığını fark etti. Ne olduğunu anlamayan iş adamı bir anda aracına kurşun sıkıldığını fark etti. Şoka giren iş adamı seyir halindeyken başını öne eğerek kurşunlardan korunmaya çalıştı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Gölünç,  demir bariyerlere sürterek kaza yaptı.

TRAFİK POLİSİNE SIĞINDI

Gölünç, kazanın ardından hemen gaza basarak kaçmaya başladı. Yunus Gölünç bir taraftan da polisi arayarak yardım istedi. Telefondaki polis kendisine ilk sapaktan girmesini söyledi. Bu sırada sürücü Tem Otoyolu Silivri ayrımından çıkarak gişelerden geçti. Saldırıyı yapanların arkasından gelebileceğini düşünen iş adamı yol kenarında bekleyen trafik polis ekibine sığındı. Polis ekipleri saldırıya uğrayan iş adamını Silivri İlçe Jandarma Karakolu’na götürdü.

5 KURŞUN BULUNDU!

Saldırı sonrası jandarma, araçta detaylı inceleme yaparak olay yeri çalışması yaptı. Araca 5 kurşun isabet ettiğini belirleyen ekipler kurşunların girdiği yerleri numaralandırdı. Bu sırada karakolda iş adamının ifadesine başvuran jandarma ekipleri çevredeki MOBESE ve güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek saldırıyı yapan kişi yada kişileri belirlemek için çalışma başlattı.

SALDIRI ANINI ANLATTI

Saldırı anlatan Gölünç, “Sol şeritte ilerliyordum. Yanıma gri renkte koyu bir araç yaklaşarak ön camının kapalı olduğunu gördüm. Tam önüme bakayım derken bir anda arka camdan mermi girdiğini gördüm. O sırada kafamı direksiyonun arasına korumaya alayım derken art arda mermiler geldi. Aracın sol tarafını refüje çarparak direksiyonu toparlayıp daha sonra hızlanmaya başladım” dedi.

Jandarma ekiplerinin olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenilirken, saldırıyı yapanları yakalamak içinde çalışma başlattığı öğrenildi. 

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​İş adamına kurşun yağmuru!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete