Kemal Ilıcak mezarı başında anıldı

Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak, vefatının 21. yılında Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında anıldı. TGC Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir, Kemal Ilıcak’ın örnek bir gazete patronu olduğunu söyledi.Türkiye Gazeteciler...
Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak, vefatının 21. yılında Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında anıldı. TGC Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir, Kemal Ilıcak’ın örnek bir gazete patronu olduğunu söyledi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türk basın tarihinde önemli bir yere sahip olan Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak’ı vefatının 21. yılında kabri başında andı. Ilıcak’ın Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarına çiçek bırakan meslektaşları onun için dua okudu. TGC Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir, Kemal Ilıcak’ın örnek bir gazete patronu olduğunu vurguladı. Ilıcak’ın kapanma aşamasındaki Tercüman gazetesini alarak batmaktan kurtardığını hatırlatan Özdemir, gazeteyi tirajı en yüksek gazeteler arasına soktuğunu ifade etti. Bugün gazetelere yapılan baskılardan söz edildiğini dile getiren Özdemir, Kemal Ilıcak’ın da 21-22 yıl önce büyük baskı ve ambargolara maruz kaldığının altını çizdi. Özdemir, ona uygulanan ambargoların hayatına mal olduğunu savundu.

‘ONUN GİBİ GAZETE PATRONLARINI ARIYORUZ’

Kemal Ilıcak’ın kültür hayatına da büyük katkıları olduğunu ifade eden Ahmet Özdemir, Türk kültürünün ve Türk tarihinin karanlıkta kalmış pek çok eserini gün ışığına çıkardığını dile getirdi. Kemal Ilıcak’ın yardımseverliğine değinen Özdemir, onun zamanında kimsenin Tercümen gazetesinde işten çıkartılmadığını söyledi. Ahmet Özdemir, günümüzde Kemal Ilıcak gibi gazete patronlarını aradıklarını belirtti. Özdemir sözlerini Kemal Ilıcak için rahmet dileyerek bitirdi.

TGC üyeleri, Kemal Ilıcak için okudukları duaların ardından mezarlıktan ayrıldı.

  :

  :

  :

  :

  "Kemal Ilıcak mezarı başında anıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ