Sokak hayvanlarının imdadına doğal yaşam merkezi koşuyor

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sahiplendirme konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Doğal Yaşam Merkezi'nde bine yakın hayvan yaşıyor. Hayvan severlerin ilgisi ile geçen yıl 905 köpek ve 161 kedi sahiplendirildi....
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sahiplendirme konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Doğal Yaşam Merkezi'nde bine yakın hayvan yaşıyor. Hayvan severlerin ilgisi ile geçen yıl 905 köpek ve 161 kedi sahiplendirildi. Bu sevimli hayvanların bakımları ve tedavileri de burada yapılıyor.

Sokaklar onlar için tehlikelerle dolu. Arabalar, açlık ve çoğu zaman kötü muamele. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor. Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı bulunan merkezde 2013 yılında 905 sokak köpeği, 161 sokak kedisi sahiplendirildi. Halk sağlığı açısından büyük önem taşıyan sokak hayvanları, merkezin çalışmaları sonucunda büyük oranda kontrol altına alındı. Burada bulunan 716 köpek ve 448 kedi kısırlaştırıldı. Bölgedeki tüm şikâyetleri denetleyen, merkez, sokak hayvanlarını kısırlaştırdıktan sonra gerekli tedavilerini de yapıyor. Tedaviye muhtaç 574 sokak hayvanı ise tedavilerinin ardından sağlığına kavuşturuldu.

  :

  :

  :

  :

  "Sokak hayvanlarının imdadına doğal yaşam merkezi koşuyor" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ