800 yıllık cep telefonu buldu!

Avusturya'da ortaya çıkarılan 800 yıllık nesnenin cep telefonuna olan benzerliği herkesi şaşırtıyor.
Avusturya’da yapılan bir kazı çalışmasında 13′üncü yüzyıla ait olduğu tahmin edilen ve 90′lı yıllardaki cep telefonu modellerini andıran bir nesne bulundu. Uzmanlar, nesnenin üzerine kazınan sembollerin, Sümer çivi yazısı olduğunu tespit etti.

Bulunan nesne, 13. yüzyıl dönemi için oldukça sıradan. O dönemlerde oyulmuş, şekil verilmiş taşlara sıkça rastlanıyor. İşi ilginç kılan ise, bulunan taşın günümüzde kullanılan cep telefonlarının ilk örneklerine benzemesi…

“SÜMER ÇİVİ YAZISI”

Sabah’ın komplo teorileriyle ünlü web sitesi Disclose.tv’den aktardığı habere göre, üzerinde hatları oldukça belirgin şekilde ekranı, kontrol tuşları ve rakamlara benzeyen bazı sembollerin yer aldığı 12 tuşun kazılı olduğu nesne, kafalarda soru işaretleri yarattı. Bazı UFO teorisyenleri, bulunan tarihi nesnenin o dönemde uzaylılar tarafından getirilmiş olabileceğini iddia etti.

Dünya çapında üne sahip UFO uzmanı Daniel Munoz ise nesnenin üzerindeki tuşların üzerine kazınan sembollerin, Sümer çivi yazısı olduğunu tespit etti. Daha çok Mezopotamya’nın Irak-Suriye bölgesinde görülen Sümer eşyalarının Avusturya’ya nasıl ulaşabileceği ise merak konusu oldu.

SÜMERLER TİCARET KONUSUNDA OLDUKÇA AKTİFTİ

Tarihçiler, milattan önce 3 binli yıllarda Mezopotamya’da hüküm süren Sümerlere ait eşyaların o dönemki ticaret koşullarıyla dünyanın çeşitli yerlerine iletilmiş olmasının mümkün olduğunu kaydetti. Nesnenin 800 yıllık olduğunu doğrulayan Munoz, işlevinin ise telefon olup olmayacağı konusunda yorum yapmadı.

  :

  :

  :

  :

  "800 yıllık cep telefonu buldu!" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete