ABD’nin uyarısı sosyal medya yalanı çıktı!

ABD Başkonsolosluğu "Vatandaşlarına, İstanbul'daki bazı semtlerde terör saldırısı uyarısı yapıldığı" iddialarını yalanladı.
Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu, resmi twitter adresinden; “Vatandaşlarına yönelik, İstanbul’da bazı semtlere yönelik olası terör saldırısı uyarısı yaptıkları iddiasınn” yalanladı. Açıklamada “ABD Başkonsolosluğu’nun İstanbul’daki belli bölgelerden uzak durulmasına ilişkin uyarıları hakkındaki haberler doğru değildir” denildi. Twitter’dan paylaşılan mesajda, ABD Büyükelçiliği tarafından yayınlanan son güvenlik notunun linkine de yer verildi.Bilgilendirme notunda, Ankara'da yaşanan terörist saldırıların herhangi bir uyarı olmadan meydana gelme olasılığı olduğu ve bütün resmi ABD görevlilerinin ve onlara bağlı kimselerin bir dahaki uyarıya kadar Türkiye çapında her türlü siyasal gösteri, yürüyüş ve kalabalık toplanmalardan uzak durmaları konusunda uyarıya yer verildi.

Sosyal medyada, ABD Büyükelçiliği'nin İstanbul'da merkezi bazı noktalarda terör saldırısı ihtimaline karşılık ABD vatandaşlarını uyardığı iddiaları dillendirilmişti.

Kaynak: Hürriyet
ABD

  :

  :

  :

  :

  "ABD’nin uyarısı sosyal medya yalanı çıktı!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete