‘Canlı bomba’yı yere yatırıp kelepçe taktı

Midyat'da şehit olan polislerden Nefize Özsoy’un, 2013’te Sultanahmet Camii’nin avlusunda ‘canlı bomba’yı etkisiz hale getirdiği öğrenildi
Önceki gün Edirne’de Selimiye Camii’nde cenaze namazı kılınan şehit Özsoy’u anlatan Müftü Emrullah Üzüm, evli ve 4 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Özsoy’un 3 yıl önce büyük bir faciayı önlediğini ifade etti. Üzüm, “İstanbul Sultanahmet Camii yönetiminde görevli bir arkadaşım aradı ve şehit kızımızın 2013 yılında Sultanahmet Camii’nin avlusuna üzerinde bomba düzeneğiyle giren canlı bombayı etkisiz hale getirdiğini anlattı. Orada yaşanılabilecek büyük bir facianın önüne geçmiş” dedi.

‘ÇOK MERT BİR KIZIMIZDI’ 

Sultanahmet Camii görevlisi İbrahim Bilgin, şehit Özsoy’a ilişkin şunları söyledi: “Çok mert bir kızımızdı. Bir cumartesi günü Sultanahmet Camii avlusundan cami içerisine girmeye çalışan canlı bombayı yakaladı. Hepimiz tereddüt içerisindeyken o 10 tane erkeğe bedel bir halde o canlı bombayı etkisiz hale getirdi ve kelepçeleyip yere yatırdı. Daha sonra da buradan tayini çıktı ve gitti. Cami içerisinde her zaman görevli sivil bir polis memuru bulunuyor” diye konuştu. 

BABASI İSYAN ETTİ: YAŞANMAMALIYDI 

Şehit polis memuru Nefize Özsoy’un babası Süleyman Çetin, cenaze sonrası çıkan arbedeye isyan etti. Çetin, “Ne demek bu ya? Konuşursam çok kötü şeyler olur. Lütfen, acımız henüz taze, konuşmak istemiyorum. Dün (önceki gün) yaşananlar olmamalıydı, orada şehit cenazesi vardı” ifadesini kullandı. Bulgaristan’ın Kırcaali iline bağlı Çiftlik Köyü’nde doğan, 1989 yılında ailesiyle Türkiye’ye gelip Edirne’ye yerleşen ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi mezunu olan şehit Nefize Özsoy’un polislik sınavını kazanarak mesle- ğini seçtiği belirtildi. Evli olan Özsoy’un Elif isminde bir kızı vardı.  

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU 'YAKALAMAK ZOR' DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısına ilişkin olarak, "Bir insanın kendisini katlederken başkalarını da katledebilme noktasına gelmiş olmasının istihbaratla yakalanabilme zorluğunu insanımız da, kamuoyu da biliyor." ifadeleri kullanarak skandal bir açıklamaya imza atmıştı.

Müezzinoğlu'nun bu açıklamasına yurttaşlar 'İstihbaratla yakalanmayacak da nasıl yakalanacak, kim yakalayacak' diye tepki göstermişti.


Kaynak:Mesut HAN | HaberTürk - karsigazete.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "‘Canlı bomba’yı yere yatırıp kelepçe taktı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete