Papa'dan Paris katliamı açıklaması: 3. Dünya Savaşı'nın bir parçası

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, 127 kişinin öldüğü Paris katliamı hakkında "Paris´teki saldırılar, parçalı 3. Dünya Savaşı´nın bir parçası" dedi.
Papa, Paris'te dün akşam gerçekleştirilen terör saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. 

Katolik yayın kuruluşlarından TV2000'e telefonla bağlanan ruhani lider, saldırı haberlerini aldıktan sonraki hislerini, "Sarsıldım ve acı duydum" diye ifade etti.

PARÇALI ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI

"Anlayamıyorum, böyle şeyler, anlaşılması zor şeyler. Bu eylemler insanlık dışı. Bu nedenle sarsıldım ve acı duydum" diye sözlerini sürdüren Papa, "Onlar için dua ediyorum. Çok sevdiğim Fransız halkına yakınlığımı ifade ediyorum. Kurbanlara ve ailelerine yakınım ve onlar için dua ediyorum" diye konuştu. 

Sunucunun, "Birçok defa, parçalı 3'üncü Dünya Savaşı yaşandığını söylediniz" hatırlatması üzerine Papa, "Bu da bir parçası" dedi. 

Bu saldırılara hiçbir şekilde bahane bulunamayacağını ekleyen Papa, sunucunun "Özellikle dini bir bahane bulunamaz" sözlerine "Hayır, din insani bir şeydir, bu ise insani değildir. Bu nedenle tüm acı çekenlere ve Fransa halkına yakınlığımı sunuyorum ve onları çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

Papa, Paris Başpiskoposu Kardinal André Vingt-Trois'e gönderdiği telgrafta da, güçlü bir şekilde söz konusu saldırıları kınadığını belirtti.

Kaynak: Habertürk

  :

  :

  :

  :

  "Papa'dan Paris katliamı açıklaması: 3. Dünya Savaşı'nın bir parçası" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete