​Aylin Nazlıaka'nın hukuk zaferi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ASKİ'nin Nazlıaka hakkında “karşılıksız yararlanma” iddiasıyla yaptığı başvuru için kararını verdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü'nün CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında “karşılıksız yararlanma” iddiasıyla yaptığı başvuru için kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı (Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu) kovuşturmaya yer olmadığına dair kararında, kullanılan kuyu için ruhsat alınmayarak kanalizasyon sistemine izinsiz atık su deşarjı için tutulan tutanaktaki isnadın suç oluşturmadığı, Nazlıaka hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı sonucuna vardı.

-“ATTIĞIN İFTİRALARIN HESABINI YARGIYA VERECEKSİN”-

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, “attığın iftiraların hesabını yargıya vereceksin” diyerek şöyle dedi:

“Ankara’nın en büyük derdi olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın şahsıma ve aileme karşı başlattığı karalama kampanyasına cevabı yargı kararları veriyor. Gökçek, yaklaşık 11 ay önce iftiralar ve yalanlarla evime ve aileme saldırmış, özel alanımı televizyon ekranlarından deşifre etmişti. 17 daire ve 4 işyeri olmak üzere 21 bölümden oluşan sitedeki kuyu suyu kullanımını tek başıma ve usulsüz bir kullanım varmış gibi göstermeye çalışan Gökçek’e yargı bir kez daha dur dedi.”

-“ANKARA’NIN İÇİNİ BOŞALTAN, PARSEL PARSEL SATAN”-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında kamu adına soruşturma ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdiğini ifade eden Nazlıaka, şöyle devam etti:

“Kendi kirli siyasetini üstüme sıçratmaya çalışan Gökçek’in bana saldırmasının tek nedeni Ankaralıların haklarını savunmamdı. Ankara’nın içini boşaltan, parsel parsel satan, kendi kişisel hırsları için Ankara’nın sembollerini yok eden Gökçek, kendisinden hesap sorulmasına alışkın değildi. Ankara milletvekili olarak mevcut siyasi iktidarı arkasına alarak hukuku yok sayan bu zihniyetle mücadele etmek benim görevimdir. Bu sorumlulukla da Gökçek’in Ankara’yı nasıl en borçlu belediye haline getirdiğini, Ankaragücü’nün içini nasıl boşalttığını, Ankaralılara bilgi vermeden Kızılırmak suyunu şebeke suyuna karıştırdığını, Atatürk Orman Çiftliği’ni nasıl talan ettiğini Ankaralılarla paylaştım. Gökçek, kendince bana bunların bedelini ödetmeye kalktı. Önce evimde, sonra eşimin ailesinin şirketinde kaçak su kullanıldığını iddia eden Gökçek’in iftiraları her seferinde yargıdan geri döndü.

-“TETİKÇİLİK YAPTI”-

Benim Ankaralılara veremeyecek bir hesabım yok. Tertemiz bir geçmişe sahibim. Kimsenin hakkını yemedim, kendi kişisel hırslarım için Ankara’ya zarar vermedim. Gökçek’in sandık başı oyunlarıyla yıllardır Ankara’yı yönettiğini herkes biliyor. Belediye başkanlığı yerine oğlunu milletvekili yapabilmek için kanal kanal dolaşıp tetikçilik yaptı. Ama biliyorum ki kendi partisi bile ondan kurtulmak istiyor.” 

Kaynak: ANKA

  :

  :

  :

  :

  "​Aylin Nazlıaka'nın hukuk zaferi" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete