Günün Videosu

​Bahçeli 7 ismi çizdi

MHP kongresinde Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hazırlanan ‘’Yarı Çarşaf’’ listede 7 milletvekili çizildi.
Başkanlık Divanı üyelerinin tamamı yerini korudu, MYK listesine 37 yeni isim de girdi. Delege, 140 kişilik listeden 75’ini MYK’ya, 20’sini ise Merkez Disiplin Kuruluna seçecek.


MYK listesine Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ilk sırada girerken, Divan üyeleri Semih Yalçın, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Oktay Öztürk, Tuğrul Türkeş, Emin Haluk Ayhan, Ruhsar Demirel, Atila Kaya, Zuhal Topçu, Celal Adan, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, İsmet Büyükataman, Abbas Bozyel, Recep Dumanlı da yer aldı. 75 kişilik MYK listesinde 37 yeni isim dikkat çekti.

O İSİMLER LİSTE DIŞI

Bahçeli halen MYK üyesi olan 7 milletvekilini ise listeye almadı. Bu isimler arasında milletvekili adaylığı başvurusu yapmayan  Tunca Toskay, Reşat Doğru, Osman Durmuş, Bahattin Şeker, Murat Başeskioğlu, Faruk Bal, Münir Kutluata, Necati Özensoy ile eski Emniyet Genel Müdürü Kemal Çelik var.

YENİ İSİMLER MYK’DA

Yeni MYK listesine Konya milletvekili Mustafa Kalaycı, Mersin milletvekili Mehmet Şandır, Antalya milletvekili Mehmet Günal, Adana milletvekili  Muharrem Varlı, Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan, Tekirdağ milletvekili Bülent Belen ilk kez girdi. Bu isimlerden en az 2 ya da 3’ünün Başkanlık Divanı’na gireceği ve Genel Başkan Yardımcısı olacağı konuşuluyor.

ÜMİT ÖZDAĞ SÜRPRİZİ

Listeye yeni giren isimler arasında; Ümit Özdağ, Mustafa Mit,  Alper Yılmaz, Selçuk Senirli, Ahmet Turgut, Özcan Pehlivanoğlu, Şeref Oruç, Osman Ertuğrul, Ahmet Bukan, Mehmet Akif Paksoy, Turan Yaldır, Nevin Taşlıçay, Esim Gürel, Sultan Gündüz, Aybüke Topçubaşı Ekici, Celal Taşdoğan, Abdurrahman Başkan, Gonca Akdeniz, Başbuğ Pınarbaşı, Çetin Elas, Bünyamin Polat, Ali Güler, Hüseyin Akgül İsmail Bozalioğlu, Seyit Ahmet Göçer, Hikmet Bekin, Hasan Özarslan, Ali Derindağ, Celal Dağgez, Uğur Bektaş, Kadir Çitin, Cem Kazmaz, Mehmet Haberal ile Mesut Çelik  yer aldı. CHP milletvekili Prof. Mehmet Haberal’ın oğlu  Erkan Haberal da listeye girdi..

  :

  :

  :

  :

  "​Bahçeli 7 ismi çizdi" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete