Binali Yıldırım'dan Diyarbakır'da PKK açıklaması

Binali Yıldırım, Diyarbakır'da PKK'lıların bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu öldürdüğü köylülerin yakınlarını ziyaret etti.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AKP Genel Başkan adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır'da PKK'lıların bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu 16 köylünün yaşamını yitirdiği olayda yakınlarını kaybedenlere taziyede bulundu.

Yıldırım, "Tevdi edilen görev sonrasında bakanlarımız ile hemen buraya geldim. Bunun anlamı şudur; bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimiz rahat olsun, emin olsun ki bu terör belası Türkiye'nin gündeminden mutlaka çıkacaktır. Bunun için ne gerekiyorsa harfiyen eksiksiz yerine getireceğiz. Kardeşliğimizi, toprak bütünlüğümüzü bozmaya kast edenler korunmasız insanlarımızı yok edenler cevabını en şiddetli şekilde alacaktır" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AKP Genel Başkan adaylığının açıklanmasının ardından Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Tanışık Köyü Dürümlü Mezrası'nda PKK'lı teröristlerin 12 Mayıs günü bomba yüklü kamyonu patlatması sonucu yaşamını yitiren 16 kişinin yakınlarını başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Yıldırım Diyarbakır'a beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, milletvekilleriyle birlikte DAP uçağı ile geldi. Vali Hüseyin Aksoy'un karşıladığı Yıldırım, daha sonra helikopterle Tanışık Köyü'ne geçti.

Köyde kurulan taziye çadırında köylülere başsağlığı dileyen Yıldırım, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Tanışık Köyü'nün çok değerli sakinleri. Bugün buradayız. Birkaç gün önce, bu köyde terör örgütünün yine o acımasız yüzünü gördük. Birbiri ile akraba 16 vatandaşımız, kardeşimiz bir kamyon dolusu patlayıcı hunharca şehit edildi. Her şeyden önce çok daha vahşi büyük bir felaket için sinsi plan yapan kalleş terör örgütünün engellemek için onların önüne çıkan ve hayatlarını bu yolda feda eden bütün kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Onlar bu ülke için şehit oldular. Biz öyle inanıyoruz. Çok değerli vatandaşlarım, bugün acıların paylaşılıp azaltılma, dayanışma günüdür. Tevdi edilen görev sonrasında bakanlarımız ile hemen buraya geldim. Bunun anlamı şudur; bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Milletimiz rahat olsun emin olsun ki bu terör belası Türkiye'nin gündeminden mutlaka çıkacaktır. Bunun için ne gerekiyorsa harfiyen eksiksiz yerine getireceğiz. Kardeşliğimizi, toprak bütünlüğümüzü bozmaya kast edenler korunmasız insanlarımızı yok edenler, cevabını en şiddetli şekilde alacaktır. Gereken neyse hepsi yapılacak. Devletimiz bütün imkanlarını seferber edecek. Bölgede Temmuz'dan beri devam eden vatandaşlarımızın huzurunu, kardeşliğini bozmaya ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütü ile amansız mücadele veren güvenlik güçlerimizi, askerilerimiz, şehitlerimiz de bu vesile ile rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Tekrar başımız sağ olsun."

Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra köylülerin mezarlarını ziyaret etti.

Kaynak: DHA  :

  :

  :

  :

  "Binali Yıldırım'dan Diyarbakır'da PKK açıklaması" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete