​Boynukalın Bakan Yardımcısı oluyor!

Hürriyet Gazetesi'ne yapılan saldırıyla adını duyuran Abdürrahim Boynukalın'ın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı'na getirileceği konuşuluyor.
Hürriyet gazetesi’ne yönelik taşlı sopalı saldırıya dönüşen gösteriye öncülük eden AKP’li eski Vekil, Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın’a ödül gibi görev;
Boynukalın’ın adı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı için geçiyor.

Ankara kulislerine yansıyan bilgilere göre, Boynukalın AKP Gençlik Kolları Başkanlığı görevini 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan Gençlik Kolları Kongresi’nde bir başka isme devredecek.

7 Haziran’da İstanbul Milletvekili seçilen, ancak Hürriyet’e yönelik saldırının ardından 1 Kasım seçimleri için AKP aday listesine koyulmayan Boynukalın’ın, gençlik kolları başkanlığını da devrettikten sonra, kendisine yeni görev için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düşünüldüğü ifade ediliyor.

DİVAN ÜYESİ YAPILMIŞTI!

Hürriyet’e saldırının ardından büyük eleştiri alan Boynukalın’a en büyük desteği Başbakan Ahmet Davutoğlu vermiş, Boynukalın saldırıdan hemen sonra gerçekleşen AKP Büyük Kongresi’nde divan üyesi yapılmıştı. Davutoğlu daha sonra da çeşitli vesilelerle Boynukalın ile birlikte kamuoyuna görüntü vermeye dikkat etmişti.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "​Boynukalın Bakan Yardımcısı oluyor!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete