CHP'li Aziz Kocaoğlu'nun Binali Yıldırım sevinci: Dileğimiz gerçekleşti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Binali Yıldırım'ın AKP genel başkan adaylığı hakkında, "Hayırlı olsun, daha önce açıklamalarım oldu. Bugün de bizim dileğimiz gerçekleşti" dedi.
İzmir'deki 19 Mayıs törenine katılan CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, törenden sonra gazetecilerin Binali Yıldırım'ın AKP'nin yeni genel başkanı adayı olması konusundaki sorularını yanıtladı. Kocaoğlu, "Hayırlı olsun. Zaten o konuda bir açıklama yaptım. İzmir milletvekilinin olması bunun da Binali Yıldırım'ın olması daha önce bir beyanatım oldu. O çerçevede yazıldı, çizildi. Bugün de bizim dileğimiz gerçekleşti. Binali Yıldırım'a, ailesine başarılar diliyorum. Ülkemize ve İzmir'e yapacakları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Zor bir görev, sorumluluğu olan bir görev. İzmir milletvekili olması, İzmir açısından bir açısından bir avantaj sağlaması gerekir" dedi.

KOCAOĞLU GÖNLÜNDEN GEÇEN İSMİN YILDIRIM OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Kocaoğlu katıldığı bir televizyon programında, Binali Yıldırım'ın başbakanlık ihtimali konusundaki soruya "Benim mevcut hükümette en çok tanıdığım, en çok görüştüğüm isim Sayın Binali Yıldırım'dır. Kendisiyle siyasi centilmenlik çerçevesinde siyasi mücadele verdiğim de oldu, birlikte işlere imza attığımız da oldu. Binali Bey'in Başbakan olması, mutlaka İzmir'in lehine olacaktır. Tabii ki AK Parti'nin içişlerine karışma lüksüne sahip değiliz. Hele ben yerel bir yöneticiyim ve genel siyaset konuşmayı da sevmem. Ama bana sorsalar 'Kim olsun' diye, 'Gönlümden geçen isim, Binali Bey' derim" yanıtını vermişti.

Kaynak: haber.sol.org

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li Aziz Kocaoğlu'nun Binali Yıldırım sevinci: Dileğimiz gerçekleşti " hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete