CHP'li Cankurtaran: Türbeyi kaçıran hükümet, Kilis'i de taşırşa şaşırmayalım

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Kilis’i hedef alan IŞİD saldırılarının bir türlü önlenememesine tepki gösterdi.
Yasemin Öney Cankurtaran, Kilis’i hedef alan IŞİD saldırılar ile ilgili olarak “Böyle giderse IŞİD korkusuyla ata yadigarı Süleyman Şah Türbesi’ni kaçıran hükümet, Kilis şehrini de başka yere taşırsa şaşırmayalım” dedi.

Kilis’e Suriye tarafından füze atılmaya devam ediyod. En son dün düzenlenen roket saldırısında iki vatandaşımız ölmüş, dördü de yaralanmıştı. Daha önce farklı tarihlerde düzenlenen saldırılarda ise beşi Suriyeli 12 kişi yaşamını yitirmiş, bir o kadar kişi de yaralanmıştı.

İNSANLAR ÖLÜM KORKUSU İLE YAŞIYOR

Kilisli vatandaşların hayatını kabusa çeviren roketli saldırıların önlenememesine CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’dan sert tepki geldi. Hükümetin Suriye politikasındaki yanlışların Türkiye’nin güvenliğini sarstığını söyleyen Cankurtaran şöyle konuştu: “Yıllarca Suriye’deki savaşı körüklemeyin, cihatçılara arka çıkmayın gün gelir bizi de vururlar dedik ama dinletemedik. Sonuç ortada. Kilis’te insanlar her gün ölüm korkusuyla yaşıyor. Ne zaman düşeceği belli olmayan roketler ne can ne mal güvenliği bıraktı. Kilis Valisi bile geçenlerde ‘Abdestsiz dışarıya çıkmıyoruz’ dedi. Ama hükümet günü birlik açıklamalarla sorunu geçiştiriyor. Saldırıları önlemeye yönelik ciddi bir önlem görmüyoruz. Bin yıllık ata yadigarımız Süleyman Şah Türbesi’ni IŞİD saldırır korkusuyla bir gece içinde kaçıran ve bunu kahramanlık hikayesi olarak duyuran hükümet böyle giderse Kilis şehrini de başka bir yere taşırsa şaşırmayalım”

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li Cankurtaran: Türbeyi kaçıran hükümet, Kilis'i de taşırşa şaşırmayalım" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete