Günün Videosu

CHP'li gençlerin 'Saray' afişine polis müdahalesi

CHP İstanbul Gençlik Kolları'nın 'Saray' afişi, İstanbul Emniyeti'nin verdiği talimatla toplatıldı.
CHP İstanbul Gençlik Kolları tarafından organize edilen "Saray'a Anayasa Dersi Veriyoruz" etkinliğinin pankartları İstanbul Emniyeti'nin verdiği talimatla polisler tarafından toplandı.
 
Polislerin "Saray'a Anayasa Dersi Veriyoruz" afişlerini toplamasına tepki gösteren CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, "Yarın yapacağımız ‘’Saray’a Anayasa Dersi Veriyoruz’’ eylemimiz için astığımız pankartlar Beşiktaş’ta polis tarafından kaldırıldı. Gerekçe olarak da Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimiz gösterildi.

Dersten kaçma niyeti olan Cumhurbaşkanı bu etkinlikten korkmuş olacak ki İstanbul Emniyeti'ne talimatı vermiş. Pankartları toplamaları sorun değil. Biz o pankartları tekrar asarız. 

Cumhurbaşkanı en ufak farklı sese bile tahammül edemeyecek kadar sağduyusunu ve bilincini kaybettiğini bu olayla ortaya koymuştur. Hedeflediği başkanlık sistemiyle gerçekleştirmek istediği tek adamlığı ve faşist diktatörlüğü bu talimatıyla örneklemiştir.

Baskıyla ve zorbalıkla devam ettirdiği iktidarını bizim pankartlarımızı kaldırarak devam edebileceğini düşünen cumhurbaşkanına buradan sesleniyoruz. Dersten kaçmana gerek yok. Bu ders bir demokrasi ve aydınlanma dersidir. Bu dersin telafisi yok. Yarattığın korku imparatorluğu bu dersi er ya da geç alacak; sen ve avanelerin yargılanacaksınız!

Etkinliğimizi ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar yarın büyük bir katılımla gereken dersi CHP örgütü verecektir. Bütün halkımızı yarın gerçekleştireceğimiz etkinliğe davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

CHP İstanbul Gençlik Kolları'nın "Saray'a Anayasa Dersi Veriyoruz" etkinliği yarın (6 Mart) saat 14:00'te Beşiktaş Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

İŞTE CHP İSTANBUL GENÇLİK KOLLARI'NIN SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTIKLARI DUYURU AFİŞİ:Kaynak: gercekgundem.com

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li gençlerin 'Saray' afişine polis müdahalesi" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete