CHP'li Özkes'ten şok iddia!

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının Hazreti Muhammed’in resminin olduğu kitaba sponsor olduğunu söyledi.
Özkes, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında başkanlık sistemi tartışmalarına değinerek, “Diyelim ki aziz milleti ikna ettiler ve başkanlık sistemini de getirdiler. Altı ay geçmeden ‘bu millet halifelik istiyor’ derlerse hiç şaşmayınız” dedi.

Basın toplantısında Eskişehir’de bir caminin fotoğrafını gösteren Özkes, şöyle dedi:

“Şu gördüğünüz cami fotoğrafı Küba’da değil, Türkiye’de ve Eskişehir’de. Eskişehir’de Odunpazarı’na bağlı Kuyucak Köyü’nde 110 yıllık tarihi bir cami. Bundan 4 yıl kadar önce soba ile ısıtılıyor bu cami. Bir kış mevsiminde yangın çıkıyor ve cami yanıyor. 4 yıldır bu cami yeniden inşa edilerek ibadete açılmadı.”“AKP’nin gerçek yüzü” adında iki yıl önce bir kitap yazdığını kaydeden Özkes, elindeki diğer üç kitabı göstererek şöyle devam etti:

“Şu 4. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi, 2004 yılında okullara dağıtılıyor. Burada şurada gösterilen minyatür resim Hazreti Muhammed. Aynı kitapta yine Hazreti Muhammed ve etrafındakiler.

Şu da din kültürü ve ahlak bilgisi 5. sınıf kitabı. Burada da yine Hazreti Muhammed, kızı Fatıma ve Hazreti Ali minyatürü.

Bu ayrı bir kitap, bu da İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sponsor olduğu İslam Sanatı ve Mimarisi adlı kitap, üçüncü kitap, bu kitap 2005 yılında Almanya’da basılıyor.

Burada önceki resimlerde minyatürlerde olduğu gibi peygamberimizin yüzüne bir hale gelmiyor, açık olarak veriliyor. Ve Hazreti Muhammed devede Hazreti İsa eşekte gösteriliyor.

İlköğretim okullarında din kültürü ve ahlak bilgisinin 4. sınıf ve 5. sınıflarında peygamberimizin resimleri konuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı peygamberimizin resminin olduğu kitaba sponsor oluyor.”

“AKP DÖNEMİNDE ZİNA ÇOĞALDI”

Genelevlerine ilişkin verdiği soru önergesinin hatırlatılması üzerine Özkes, “AKP döneminde zina çoğaldı” dedi.

Bir soru üzerine Özkes, “AKP’nin gerek peygamberimizle ilgili gerek dinimizle ilgili, dini sembollerimizle ilgili samimi olmadıklarını, ikiyüzlü olduklarını dini tabirle münafıklık olduğunu bu çifte standardı ortaya koymak için söylüyorum” diye konuştu.

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li Özkes'ten şok iddia!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ