Davutoğlu canlı yayında alenen yalan söyledi!

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Show TV'de Jülide Ateş, Selçuk Tepeli ve Cüneyt Başaran'ın sorularını yanıtlıyor. 

Davutoğlu, Gar Meydanı'nda patlamadan sonra gaz bombası atılmadığını söyledi. Olay sonrası çıkan görüntüler ise Davutoğlu'nun alenen yalan söylediğini gösteriyor!

İşte Davutoğlu'nun resmen yalan söylediğini gösteren o görüntüler...Davutoğlu'nun açıklamaları:

Sayın Kılıçdaroğlu keşke hükümet içinde olmayı kabul etseydi bütün bu süreci birlikte yönetirdik. Elini taşın altına koymadı. Bahçeli de öyle. Kendisiyle görüştüğümde bu konuları aktardım.

"POTANSİYEL ŞÜPHELİ DİYE BİRİSİNİ TUTUKLAYAMAZSINIZ"

Her zaman şüpheli olarak birtakım isimler tespit edilir. Kast ettiğim şey şu Türkiye demokratik hukuk devleti. Potansiyel şüpheli diye birisini tutuklayamazsınız. Türkiye antidemokratik bir ülke değil. 'Muhtemelen suç işleyebilir' diye gözaltına alınacak bir ülke değil. Her tutuklamanın delillendirilmesi lazım. Şunu kast ediyoruz: Hiçbir vatandaşın hukukunu zedelemeden takip edeceksiniz. Suça doğru gidiyorsa doğru zamanda yakalayacaksınız. 'Şüphelendiğimiz adamı alırız' deseydik Türkiye Suriye gibi algılanırdı.
Suruç saldırısından sonra 768 ismin denetim altına alınması için talimat verdim.

"CANLI BOMBALARDAN BİRİNİN İSMİ NEREDEYSE NETLEŞTİ"

Bu iki teröristle ilgili bu listenin içinde vaya dışında diyemem. Soruşturma ile ilgili bilgi aktarmış olurum. Birisinin ismi neredeyse netleşti. Diğerinin üzerinde de yoğun çalışma yapılıyor. Genelde bu canlı bombaları kendisi infilak ettirdiği için parçaları bulmak zorlaşıyor. Bir tanesinin Türkiye'de parmak izi karşılığı bulunamadığı için dışarıda olabilir mi, diye çalışıldı. Ahkam kesmek çok kolay. Hukuki bakımdan çok ileri aşamalara gelmiş bulunuyoruz.

"PKK VE SANSASYONEL İŞLERLE BAĞLANTILI İKİ ŞÜPHELİ"

Bazı Twitter hesaplarında son derece ilginç buldular tespit edildi ve geçmişte PKK ve sansasyonel işlerle bağlantılı iki şüpheli gözaltına alındı.

Aktörleri ve piyonları bulacağız. Hepsini ortaya çıkaracağız. 99 vatandaşımızın hesabını soracağız. Bir parti eş başkanı 128 diyor ölü sayısı için. Niye bunu söylüyorsun. Millet tahrik olmayınca özür diledi. Dakika dakika takip ettik. Her biri bizim vatandaşımız.

Daha vahim bir tahrik söyleyeyim. Hastalarımız taşınmış, bu organizasyonu yapan biri eline megafon alıp kan anonsu yapıyor. Tek bir gram kana ihtiyaç yok, hastanenin önünde bağırıyor. Binlerce insan hastaneye aksın ve kaos çıksın istendi.

"ŞUAN DAHİ OPERASYON YAPIYORUZ"

PKK'nın amacı terörü Türkiye'nin içine yaymak ve kalkışma yapmak. DEAŞ de Türkiye'den son dönemlerde çok ağır darbeler yedi. Şuan dahi koalisyonla birlikte operasyon yapıyoruz. Bundan daha şiddetli şekilde operasyon yapmaya devam edeceğiz. Seçimin sürecinin normal seyrinde devam etmesi, DEAŞ ve PKK için tehdittir. Terrör kaos ister.

DİYARBAKIR SALDIRISI

Hatırlarsınız 1977'de rahmetli Ecevit'in mitinginde bir saldırı olmuştu ve seçim sonuçlarını etkilemişti. Diyarbakır'da olan saldırı da böyle oldu. Seçimin sonucuna etki etti. Diyarbakır saldırısı HDP'nin barajı geçmesine etki etti mi, etmedi mi? Ben AK Parti'nin birinci parti, CHP'nin ikinci parti, MHP'nin ise üçüncü parti olacağını biliyordum. Seçimi etkileyen unsur HDP'nin barajı geçip geçmeyeceğiydi.

"28 MAYIS'TA 3 ÖRGÜT OTURUP ANLAŞTI"

Geçen 28 Mayıs'ta Haseke'de DAEŞ, PYD ve rejim bir masaya oturdular ve anlaştılar, muhalefete saldırıya karar verildi. Türkiye sınırını paylaşmak için DAEŞ ve PYD o toplantıda oturdular, Suriye rejimi ile anlaştılar. Bugün de PKK-DAEŞ anlaşması olabilir. Biz Suriye'de etkin rolü oynamaya çalışıyoruz.

ABD'NİN PYD'YE SİLAH YARDIMI

PYD'yi masum olduğu için vurmamış değiliz, gerekirse vururuz, Türkiye'nin güvenliği ne gerektirirse onu yaparız. PYD'ye yapılan silah yardımı herhangi bir şekilde Türkiye'ye yönelik tehdit halini alırsa bir an dahi tereddüt etmeyiz. Eğer Irak'a geçerek Irak üzerinden Türkiye'ye girmeye çalışırsa bunun için de gerekeni yaparız.

PATLAMADAN SONRA GAZ BOMBASI ATILMADI

O gün Gar Meydanı'nda patlamadan sonra ne bir tane gaz bombası atıldı ne de su sıkıldı!

Olaydan sonra polislerden bir tanesinin kemikleri şey olmuştu linçten. Ne gaz sıktı ne de başka bir şey. Oradaki göstericiler ile polis arasında ortak bir bilincin olması lazım. Polisin görevi onları korumaktır. 
Avrupa’daki gösterilerde ‘freeze’ diye bir şey var. Herkes kalacak orada diyorlar ve göstericilerin araması gerçekleştiriliyor anında.

“2 POLİS HUKUKA SEVKEDİLDİ”

Emniyet Müdürleri, soruşturmanın selameti için açığa alındı. Görevden almalar oldu. Soruşturmalar devam edecek. Cizre’deki olayda da aynısını yaptık. İddialar gelince ‘soruşturma başlatın’ dedim. Onların suçu tespit edildi ve hukuka sevk edilecekler.

“SORUMLULUK VARSA HESAP VERİRİZ”

Adalet ve İçişleri Bakanı partili değil. ‘Hemen kelle isterük’ ifadesi doğru olmaz. Hiçbirimiz soru sorulamaz değiliz. Ben AK Parti’nin genel başkanı’yım şuan geçici hükümete Başbakanlık yapıyorum. Bu arkadaşların hangi partiye oy verdiğini bilmem, sormam. Bir sorumluluk varsa ben dahil hukuk önünde hesap veririz. İdari soruşturmanın ardından gereken ne ise o yapılır.

1 KASIM’DA AYNI SONUÇ ÇIKARSA…

Biz neden seçime gidiyoruz? Tekrar seçime gidilmesin, istikrarlı hüküğmet ortaya çıksın diye. İlk hedefimiz tek başına iktidar çıkarmaktır. AK Parti’yi tek başına iktidar yapmaya çaba harcamalıyız. Farklı bir tablo ortaya çıktığında, 7 Haziran bizim için bir şoktu. Tek başına iktidar olamadığımız ilk seçimde. 7 Haziran’dan sonra Türkiye bir ekonomik krize kapılmamışsa, ülke ekonomisi, terörle mücadele bu kadar yürütülmüş, kamu düzeni korunmuşsa bunda en büyük pay AK Parti’nindir. ‘Ne hali varsa görsün’ denmedi. Taşın altına elimizi koyduk. Herkesle diyaloga açık olduk. 2 Kasım günü ne olursa olsun, Türkiye’nin neye ihtiyacı varsa onu yapacağız. Türkiye’de herhangi bir oyunun oynanmasına izin vermeyeceğiz.
 


  :

  :

  :

  :

  "Davutoğlu canlı yayında alenen yalan söyledi!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete