Davutoğlu'ndan Hanuka Bayramı mesajı

Başbakan Davutoğlu, Musevilerin Hanuka Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hanuka Bayramı vesilesiyle barış ve hoşgörü kültürünün bütün dünyada hâkim olmasını, ayrımcılığa dayalı her türlü şiddet ve nefret hadiselerinin ivedilikle son bulmasını temenni ettiğini bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, Musevilerin Hanuka Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu mesajında, “ ‘Yaratılanı yaratandan ötürü sevme’ anlayışıyla yüzyıllardır farklı kimlik, kültür ve dinden insanın beraber yaşadığı bir hoşgörü ve iyilik medeniyetinin varisleriyiz” dedi.

Hangi din ve mezhepten olursa olsun her insanın canını, malını, ırzını, hukukunu korumayı tarihten öğrendiklerini belirten Başbakan Davutoğlu, “Bu topraklarda bütün inanç grupları, barış ve huzur içinde yaşadılar. Husumetten uzak, saygıya ve yardımlaşmaya dayalı komşuluk ve insan ilişkileri her dönemde sosyal hayatımızın hâkim özelliği oldu. Farklılıklarımızı dün olduğu gibi bugün de bir zenginlik olarak görmeye ve yaşamaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimiz adına her türlü ötekileştirme ve ayrımcılığa karşı insan hak ve özgürlüklerinden yana tavır aldık, almaya da devam edeceğiz. Hanuka Bayramı vesilesiyle barış ve hoşgörü kültürünün bütün dünyada hâkim olmasını, ayrımcılığa dayalı her türlü şiddet ve nefret hadiselerinin ivedilikle son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu bu düşüncelerle Musevi vatandaşların ve tüm Musevilerin “Hanuka Bayramı”nı tebrik ettiğini, kendilerine sağlık, iyilik ve esenlikler dilediğini bildirdi. 

  :

  :

  :

  :

  "Davutoğlu'ndan Hanuka Bayramı mesajı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete