4 öğrencisini taciz etti, bir daha yapmaz diye ceza almadı!

Balıkesir’de görev yaptığı okulda dört kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan okul müdür yardımcısı A.D, suçu yeniden işlemeyeceği kanaati oluştuğu gerekçesiyle tek bir gün ceza almadan ‘kurtuldu’.
Yaşları 18’den küçük dört öğrencisine cinsel istismarda bulunan müdür yardımcısı A.D., iyi hal indirimleriyle alt sınırdan toplam 40 ay 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Balıkesir 4. Asliye Ceza Mahkemesi, A.D.’nin 10 aylık dört hapis cezasını da ‘suçu yeniden işlemeyeceği’ kanaati oluştuğu gerekçesiyle erteledi. Böylece eğitim verdiği sırada öğrencilerini taciz eden müdür yardımcısı tek bir gün ceza dahi almadı.

MAHKEME HAPSE GİRMESİNE MANİ OLDU

Mahkeme kararında her kız öğrenciye sadece bir kez cinsel istismarda bulunmasını da alt sınırdan ceza vermekte bir gösterge olarak kullandı. Sanık A.D., savunmasında iftiraya uğradığını öne sürüp, ceza almadan beraat olma talebinde bulundu. Mahkeme, sanığa ceza vermekle birlikte, alt sınırdan ceza vererek hapse girmesine mani oldu, ancak kamu kuruluşlarında çalışmasını da yasakladı.

Kaynak: Milliyet / Ayşegül Kahvecioğlu

  :

  :

  :

  :

  "4 öğrencisini taciz etti, bir daha yapmaz diye ceza almadı!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete