Deniz Baykal, Erdoğan'a niye gittiğini anlattı

Baykal'ı eleştiren CHP'lileri, Kılıçdaroğlu susturdu: "Tartışma istemiyorum"
KARŞI GAZETE | ÖZEL

CHP'li milletvekilleri bugün yapılacak yemin töreni öncesinde CHP Genel Merkezi'nde buluştu. Önce basına kapalı grup toplantısı  ardından da  iftar yapan CHP'lilerin gündeminde Baykal- Erdoğan görüşmesi ve koalisyon senaryoları vardı.

BAYKAL'I ELEŞTİREN CHP'LİLERİ KILIÇDAROĞLU SUSTURDU

CHP'nin 25. Dönem milletvekillerinin biraraya geldiği basına kapalı  grup toplantısına eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme damga vurdu.

Baykal, görüşmenin ayrıntılarını milletvekilleri ile de paylaştı. Erdoğan ile  koalisyon hakkında konuşmadığını, Türkiye siyasetine ilişkin genel bir değerlendirme yaptıklarını anlatan Baykal, Erdoğan'ın kafasında ise erken seçim olduğunu hissettiğini aktardı. Bu sırada bazı milletvekillerinin sert bir üslup ile "niye gittin" diyerek eleştirmeye çalıştığı Baykal'a, CHP Lideri Kılıçdaroğlu destek oldu. "Tartışma istemiyorum bu konuyu burada kapatalım" diyen CHP Lideri, gerilimin büyümesini engelledi. 

KILIÇDAROĞLU: ”GAZETE HABERLERİ ÜZERİNDEN TARTIŞMAYALIM"

Baykal'ın görüşme öncesi telefonla ulaşmakta zorlandığı iddiasını hatırlatan ve bu açıklamalara tepki gösteren isimlere de Kılıçdaroğlu "gazete haberleri üzerinden tartışmayalım" yanıtı verdi. 

BAYKAL: "KILIÇDAROĞLU UYARILARINDA HAKLI ÇIKTI"

Baykal'ın Erdoğan görüşmesini anlatırken "Kemal bey bana 'dikkat edin, bunun üzerinden sizi yıpratmaya çalışırlar' demişti" diye konuşan Baykal, Kılıçdaroğlu'nun bu konuda haklı çıktığını ve öngörülü olduğunu vurguladı.

ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNİ BAYKAL MI İSTEDİ?

"Kemal bey demiş ki 'Deniz bey zaten gitmeye meyilliydi... Doğrudur ben arzu ettim ama izin aldım kendisinden" diyen Baykal, toplantı sonrası verilen iftar yemeğinde de Kılıçdaroğlu'nun masasında oturarak, 'birlik' mesajı verdi. 

CHP'LİLER ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

CHP'li vekillerin gündemindeki bir başka konu da koalisyon senaryoları oldu. MHP ile AKP'nin gizlice anlaştığına dair yorumların yapıldığı buluşmada, AKP- CHP koalisyonu konusunda da ortaya konulan 14 ilkeden taviz verilmemesi gerektiği konuşuldu. CHP'li vekiller, erken seçimin doğru olmayacağı fikrinde birleşti.   

MECLİS BAŞKANI OLARAK HALUK KOÇ'UN ADI ÖNE ÇIKIYOR

Öte yandan CHP de Meclis Başkanlığı için Baykal'ın yanısıra sözcü  Haluk Koç'un da ismi geçiyor. Grup Başkanveklleri Akif Hamzaçebi ve Engin Altay'ın da bu göreve talip olabileceği konuşuluyor. 

ÖZEL, ALDAN, TANAL GRUP BAŞKANVEKİLİ OLABİLİR

Çarşamba günü seçilecek olan yeni grup başkanvekilleri için de Manisa milletvekili Özgür Özel, İstanbul milletvekili Mahmut Tanal ve Muğla milletvekili Ömer Süha Aldan'ın adı gündemde. 

Burcu Oral Evren | karsigazete.com.tr 

  :

  :

  :

  :

  "Deniz Baykal, Erdoğan'a niye gittiğini anlattı" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete