AKP kongresinde pankart açanlara 1 yıl hapis

AKP İstanbul İl kongresinde “Berkin’in katillerini arıyoruz! Dev-Genç” pankartı açan iki kişi “Terör örgütü propagandası” suçundan 1’er yıl hapis cezası çarptırıldı.
Mahkeme, sanıklardan birinin cezasını ‘iyi hal’den 10 aya indirip 5 yıl ertelerken, diğer sanığın cezasında erteleme ve indirime gitmedi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına katılan olmadı. 9 Mart tarihinde yapılan ilk duruşmada her iki sanığı da tahliye eden mahkeme, sanıklar Leyla Erdoğan ve Hicri Selviler’e “Terör örgütü propagandası” suçundan 1’er yıl hapis cezasına çarptırdı.

BİR SANIĞIN CEZASINI ERTELEDİ BİRİNİ ERTELEMEDİ

Mahkeme, sanıklardan Leyla Erdoğan’ın cezasını, “Yargılama sürecindeki davranışlarını” gerekçe göstererek ‘iyi hal’den 10 aya indirdi. Leyla Erdoğan’ın sabıkasız oluşu ve geçmişteki hali ve kişilik özelliklerini gerekçe gösteren mahkeme, bu cezayı 5 yıl süre ile erteledi.

Leyla Erdoğan’ın cezasına indirim uygulayan ve hükmün açıklanmasını 5 yıl geriye bırakan mahkeme, Hicri Selviler’in cezasını, “Duruşmadaki davranışlarını” gerekçe göstererek ‘iyi hal’ indirimi uygulamadı. Hicri Selviler’in geçmişteki sabıkasını gerekçe yapan mahkeme, bu sanığın cezasında erteleme hükümlerini de uygulamadı.

CEZAVİNDEN KAMERAYA SIRTINI DÖNMÜŞTÜ

9 Mart tarihinde yapılan ve tahliye edildiği ilk duruşmada tutuklu bulunduğu Balıkesir Cezaevi’nden cezaevinden sesli ve Görüntülü Bilişim sistemi (SEGBİS) sistemi ile katıldı. İfade vermeyi reddeden Selviler, cezaevindeki kamera odasına alındığı anda sırtını kameraya dönerek aralıksız bir şekilde, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” sloganı atmıştı.Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "AKP kongresinde pankart açanlara 1 yıl hapis" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete