close

CHP'nin seçim aracına saldırı

CHP'nin seçim aracına Trabzon'da taşlı saldırı gerçekleşti.
CHP Trabzon teşkilatının seçim aracı dün gece taşlandı, ön camı kırılan minibüsün lastiği de kesildi. AKP'lerin hareket halindeki araca taş attığını ve Taksim Karakolu önündeki aracın lastiğini kestiğini ileri süren CHP İl Yönetimi ve milletvekili adayları, adları bilinen kişilerden şikayetçi olduklarını açıkladı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Güzide Uzun, saldırganların adlarının bilindiğini savunarak, bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. CHP Trabzon 1'inci sıra Milletvekili adayı Haluk Pekşen de, hareket halindeki araca saldırıda bulunulduğunu kaydederek şunları söyledi:

ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS


"Bu bir tesadüf değil, beklediğimiz bir durumdu. Yapılan adam öldürmeye tam teşebbüstür. Birden çok kişinin birlikte hareket etmesi, bunların örgütlü olduğunun göstergesidir. Cumhuriyet Halk Partisi aracına saldırılıyor, aracın lastiği kesiliyor. Aracın üzerine araç sürülerek, devrilmesi isteniyor ve bu eylem gece yapılıyor.

ÖRGÜT SUÇUDUR

Bu anayasal düzeni ihlal suçudur, tam bir örgüt suçudur. Adam öldürmek kastı ile suç örgütü kurulmuştur. Doğal olarak da kamu suçudur. Cumhuriyet Başsavcılığının gereğini yaptığını umuyoruz. Kamu davası açılması için yeterli bilgi oluşmuştur. Bu kişilerin bu saate kadar tutuklanmış, gözaltına alınmış ve yargılama sürecine girmiş olmaları gerekiyordu" dedi.

KARAN: 4 AKP'LİNİN İFADESİ ALINDI

CHP Trabzon Milletvekili adayı ve eski il başkanı Yavuz Karan da saldırının nasıl meydana geldiğini şöyle anlattı:

"Olay dün gece saat 01.30’da, CHP adına bayraklama çalışması yapan genç arkadaşlarımız evlerine bırakılırken yaşandı. Emniyet tarafından plakaları belirlenen iki araç, minibüsteki arkadaşlarımızı takibe aldı. Havaalanın altından dönüş sırasında minibüse taş atıldı. Kapı açılarak aracın içine de kaldırım taşları fırlattılar. Bu kovalamaca yaklaşık 1 saat sürdü. Bu süre içinde polise bilgi verildi.

KARAKOLUN ÖNÜNDE LASTİK KESTİLER

Arkadaşlarımız olay sonrasında Taksim Karakoluna sığınmak zorunda kaldı. Ancak aracın lastiği de karakolun önünde kesildi. AKP’nin Gençlik Kolları üyeleri oldukları söylenen militanlar karakoldaki arkadaşlarımızı da linç etme girişiminde bulundu. Davacı olduk. 4 AKP’linin ifadesi alındı."

Kaynak: Haber61

  :

  :

  :

  :

  " CHP'nin seçim aracına saldırı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete