​ Ankara için ikinci saldırı alarmı

Ankara’da kritik binalara yakın otoparklar yakın takibe alındı
Emniyet, Ankara’yı kana bulayan PKK’nın Suriye kolu PYD’nin yeni intihar saldırıları yapacağını tespit etti. Hedefler arasında Beştepe Başbakanlık ve Meclis de var…

Ankara’da kritik binalara yakın otoparklar yakın takibe alındı

Ankara’da yaşanan ve 29 kişinin şehit olduğu, 61 personelin de yaralanmasıyla sonuçlanan 17 Şubat’taki intihar eyleminin yankıları sürüyor… Güvenlik “zafiyeti” olduğu tartışılırken Emniyet Genel Müdürlüğü, bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’ye ilişkin “ilk” istihbarat raporuyla gündeme geldi. Emniyet, PYD/YPG’nin Türkiye’nin kalbi Ankara’ya 2’nci bir bombalı eylem hazırlığında olduğunu tespit etti. İstihbarat Dairesi’nce hazırlanan kozmik rapor, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM Koruma Daire Başkanlıkları ile Ankara Valiliği’ne gönderildi. Raporda, PYD/YPG yapılanmaları içerisinde “sorumlu” düzeyde faaliyet yürüten örgüt mensupları tarafından kendilerine bağlı “milis” gruplarına Ankara’da bombalı araçla eylem yapmaları talimatı verildiği yönünde istihbarat alındığı belirtildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ YETERSİZ BULUNDU

Raporda, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM’ye ait bina ve yerleşke civarındaki güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu belirtilerek, bu bölgelerdeki otoparkların tespitinin yapılması istendi. PYD/YPG’ye bağlı örgüt mensuplarının “keşif” ve “istihbarat” çalışması tamamlanan otoparklara bomba yüklü araç yerleştirmeyi planladığı belirtilen raporda şu uyarı yapıldı:

“Terör eylemlerinin tırmandığı süreçte örgüt üyelerinin hedef seçtikleri bölgelere yakın dikkat çekmeyen otoparklara yerleştirecekleri bombalı araçları kullanarak sansasyonel nitelikli eylem yapmayı tasarladıklarına ilişkin istihbari bilgiler alınmıştır.” Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü, Başkent’te yaşanabilecek yeni bir saldırıyı engellemek için şüpheli kişi ve araçları mercek altına aldı. Otoparktaki araçlar dedektör köpeklerce kontrol edilmeye başlandı.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "​ Ankara için ikinci saldırı alarmı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete