Günün Videosu

Bağlar’da sokağa çıkma yasağı

Gece boyunca çatışmaların sürdüğü Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Dün gece çatışmanın çıktığı ve 2 kişinin yaşamını yitirdiği Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'ne yasak geldi.

Mahalleye sokağa çıkma yasağı getiren Bağlar Kaymakamlığı'nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“İlçemiz Kaynartepe Mahallesinde BTÖ mensuplarınca çukurlar kazılacağı, barikatlar kurulacağı sokaklara patlayıcı yerleştirileceği, terör örgütü tarafından başta okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize yönelik saldırı, yol kesme eylemlerinin yapılacağı, patlayıcı madde kullanılacağı, bu şekilde vatandaşlarımızın yaşam ve seyahat güvenliğinin engelleneceği yönünde çeşitli güvenlik birimlerince tarafımıza ciddi istihbari bilgiler ulaştırılmıştır.

Tüm bu tehlike ve olumsuzlukların giderilmesi, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik birimlerimizce gerçekleştirilecek faaliyet esnasında halkın can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla; Bağlar İlçesi Kaynartepe mahallesinin tamamında 15 Mart 2016 Salı günü 03.00 ‘den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir. Sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Kaynak: BirGün

  :

  :

  :

  :

  "Bağlar’da sokağa çıkma yasağı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete