'Cinsel mektup' sapığı kamerada

İzmir’de, kadın avukatlar ile diş hekimlerine cinsel içerikli mektup gönderen şahıs güvenlik kameralarına takıldı.
Polis, şüpheliyi kısa sürede yakaladı.

KÜFÜR VE HAKARET

Geçen hafta, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran kadın diş hekimi H.K., Çiğli’de bulunan işyerinin önüne gelen tanımadığı bir erkek şahsın, işyerine girerken kendisine küfür ve hakaret ettiğini söyledi.

CİNSEL HAKARET İÇEREN MEKTUP

Bir gün sonra aynı kişinin işyerinin kapısının altından içeri cinsel, hakaret ve tehdit içerikli mektup bırakarak taciz ettiğini dile getiren H.K., bu kişiden şikayetçi olduğunu belirtti.

Şikayet üzerine harekete geçen Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, H.K.’nın işyeri güvenlik kamerası ve çevredeki işyeri güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

SUÇ MAKİNASI ÇIKTI

Polis ekipleri, H.K.’nın işyeri güvenlik kamera kayıtlarından, şüpheli kişinin mektup bırakırken görüntüsünü elde etti.

Polis, görüntülerde mektup bırakan kişinin, 5’i cinsel taciz olmak üzere hırsızlık, hakaret, tehdit ve resmi belgede sahtecilik suçlarının da aralarında bulunduğu 20 suçtan aranan, hakkında 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan 47 yaşındaki Ş.B. olduğunu belirledi.

YAKALANDI

Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kısa sürede şüpheli Ş.B.’yi, Çiğli’de dolaşırken kıskıvrak yakaladı.

İddiaya göre, Ş.B.’nin, Bornova, Bayraklı, Gaziemir, Karşıyaka ve Buca ilçelerinde kadın avukat ve diş hekimlerine cinsel içerikli mektup gönderirken son bir yıl içinde basına yansıyan birçok kadın avukat ve diş hekimine cinsel taciz, tehdit ve hakaret içerikli mektup gönderen ve mesaj çeken kişi olduğu öğrenildi.

Emniyette sorgulaması devam eden Ş.B.’nin kaç olaya karıştığı tespit edilmeye çalışılırken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

  :

  :

  :

  :

  "'Cinsel mektup' sapığı kamerada" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ