Cizre'de marşlı GBT kontrolü!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde operasyona giderken için mehter marşı çalan güvenlik güçleri, ilçenin giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarındaki GBT kontrollerini de marş eşliğinde yaptı.
Terör örgütü PKK varlığına yönelik 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının 37’nci gününde devam ettiği Cizre’de operasyonlar hızıyla sürüyor.

Jandarma Özel Harekat ile Polis Özel Harekat timlerinin müşterek gerçekleştirdiği operasyonlarda Genelkurmay Başkanlığı’nın son açıklamasına göre, 352 terörist etkisiz hale getirildi.

HENDEK VE BARİKATLARIN ÇOĞU KALDIRILDI

Hendek ve barikatların çoğunun kaldırıldığı, tuzaklanan patlayıcıların ise etkisiz hale getirildiği ilçede, örgüte darbe üstüne darbe vuruldu.

İlçede, operasyonlara giderken moral depolamak için mehter marşı çalan güvenlik güçleri, bugün Nur Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri başarılı operasyonun ardından büyük bir Türk bayrağı dalgalandırdı.

Ardından mehter marşı çalan jandarma ekipleri, daha sonra ise “Komando andı” okudu.

Güvenlik güçleri, ilçenin giriş ve çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında da gün boyu mehter marşı çaldı. GBT kontrolleri de marş eşliğinde yapıldı.

Kaynak: CnnTürk

  :

  :

  :

  :

  "Cizre'de marşlı GBT kontrolü!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete