​Sarıyıldız: Polis ateş açtı, 10 kişi yaralandı

HDP'li Sarıyıldız: "Cizre'de cenazeleri alıp dönerken polis ateş açtı."
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bugün öğle saatlerinde 25 kişilik grupla Cizre İlçesi'nde çatışmalarda hayatını kaybedenlerin cenazelerini getirirken polis zırhlı aracından kendilerine ateş açtığını ve yaralananlar olduğunu söyledi.

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile Cizre Belediye Başkanı Abdulkadir Konur'un da aralarında bulunduğu grup, çatışmalarda ölenlerin cenazelerini alacaklarını söyleyerek sokağa çıkma yasağı uygulanan Cizre İlçesi'ne gitti. 

Cudi Mahallesi'nde cenazeleri alan grup dönüşe geçip Dağkapı Mahallesi mevkiine geldiklerinde iddiaya göre ateş açıldı.

HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız, İpek Yolu üzerinde kendilerine polis zırhlı aracından ateş açıldığını ileri sürdü, 10 kişinin yaralandığını söyledi.Olayın meydana geldiği Dağkapı Mahallesi'nde bir evde mahsur kaldıklarını anlatan Sarıyıldız, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

"Yaklaşık 25 kişi ile birlikte bugün Cudi Mahallesi'ne giderek cenazeleri aldık. Dönüş yolunda, Dağkapı Mahallesi'nde mevkiinde İpek Yolu üzerinde bulunan ve 50 metre mesafedeki zırhlı bir polis aracı bize ateş açtı. Grupta bulunan arkadaşlarımızın yarısı yere yığıldı. Aralarında İMC televizyonu kameramanı ve durumu ağır 5 yaralıyı cenaze araçlarıyla hastaneye gönderdik. Ama şu an yaralıların da aralarında olduğu bir grup arkadaş ile Dağkapı Mahallesi'ndeki bir evde mahsur kaldık. Yaralılar yanımızda yerde yatıyor. Ambulansı aradık kimse gelmiyor. Kaymakamı aradım cep telefonuna ulaşılmıyor. Durum çok vahim."

  :

  :

  :

  :

  "​Sarıyıldız: Polis ateş açtı, 10 kişi yaralandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete