Günün Videosu

Cuma namazı saatinde patlatacaklar

Malatya ve Elazığ İl Emniyet Müdürlükleri'ne gönderilen bir yazıda iki ilde de 'bombalı eylem' yapılabileceği uyarısında bulunuldu.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Malatya ve Elazığ İl Emniyet Müdürlükleri’ne gönderilen bir yazıda iki ilde de 'cihatçıların' bombalı eylem yapabileceklerine dair uyarıda bulunuldu. Evrensel gazetesinde yer alan habere göre, uyarının nedeni ise, "Emniyet’e gelen ve Elazığ ile Malatya’da Cuma namazı sırasında camiye gitmeyenlerin bulunduğu iki alışveriş merkezine bombalı saldırı düzenleneceği"ne dair mektup. Elazığ İl Jandarma Komutanlığı tarafından jandarma personeline gönderilen telefon mesajlarında da personel ve ailelerinin mevzubahis yerlerde bulunmaması çağrısı yapıldı.

‘CUMA NAMAZINA GİTMEYENLERE SALDIRACAKLAR’

İki ile gönderilen yazıda emniyete gelen bir ihbar mektubuna yer verildi. Mektupta şu ifadeler yer alıyor, “Ben geçen yıl Malatya’dan cihat etmek üzere Suriye’ye gittim. İki hafta önce Adıyaman’a döndüm. Adıyaman’da bulunan cihatçı üç arkadaş bu hafta Cuma vakti, camiye gitmeyenlerin yoğun olarak bulunduğu Malatya ve Elazığ’daki en büyük iki alışveriş merkezine bombalı araç ile saldırı yapacaklar. Araçlardan birisi 34 plakalı fulence, diğeri beyaz focus. Plakasını hatırlamıyorum. Biraz önce yola çıktılar. Bu iki yerin de keşfini geçen hafta kısa boylu, yeni tıraş olmuş hafif sarı saçlı Muhammet isimli arkadaş yapmış. Araçları park ettikten sonra patlatmayı düşünüyorlar. Ancak arkadaşlardan Ebu Hamza kod adını kullanan hafif kirli sakallı, beyaz tenli 1.70 boyunda konuşması düzgün olan arkadaş eğer araçlar olmazsa kendisini patlatmayı göze almış durumda.”

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Malatya ve Elazığ il emniyet müdürlüklerine gönderilen yazıda ihbar mektubunda belirtilen araç ve eşkallerin üzerinde hassasiyetle durulması ve konunun önemle takip edilmesi istendi. Kaynak: Evrensel Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "Cuma namazı saatinde patlatacaklar" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete