Diyarbakır ve Şırnak’ta hain saldırı: 3 şehit!

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır Sur'da çıkan çatışma sonucu 1 polis memuru, Şırnak'ta polis aracına yapılan saldırıda 2 polis memuru şehit oldu.
Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur İlçesi’nde güvenlik güçleri ve PKK’lılar arasında çatışmada bir polis şehit oldu. Dün de 4 polisin yaralandığı bölgede çatışmalar bugün de sürdü.  Öte yandan Şırnak Cizre’de de polis aracına PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 polis memuru şehit oldu, 2 polis memuru ise ağır olarak yaralandı.

ŞIRNAK’TA HAİN SALDIRI: 2 ŞEHİT, 2 AĞIR YARALI

Şırnak Cizre’de askerlerin bulunduğu sivil araca düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

DİYARBAKIR’DA 1 ŞEHİT

Diyarbakır’da geçen cumartesi günü Baro Başkanı Tahir Elçi’nin başından vurularak öldüğü, 2 polisin şehit edildiği merkez Sur İlçesi’nde, Kaymakamlık tarafından 2 Aralık Çarşamba günü Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi’nde saat 05.00′den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgede 3 Aralık perşembe günü saat 16.30′dan itibaren de Dağkapı Meydanı’nda sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sur’da PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlarda bugüne kadar aralarında Dağkapı Meydanı’nda polise saldıran Güler Eroğlu’nun da bulunduğu 4 kişi öldürüldü.

Sur İlçesi’nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için polis ve jandarma özel harekat timlerinin ortaklaşa operasyonları devam ediyor. Dün 4 polisin yaralandığı Sur’da bugün de güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çatışmalar sürdü. Fatihpaşa Mahallesi’ndeki Kurşunlu Camii çevresindeki çatışmalarda Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru, PKK’lı teröristler tarafından keskin nişancı tüfeği Kanas ile göğsünden vurularak ağır yaralandı. Ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan yaralı polis, doktorların tüm çabalarına rağmen şehit oldu. Çatışmalarda ayağından yaralanan bir polis memurunun da tedavisi sürüyor.

Sur’un sokağa çıkma yasağı bulunmayan bölgelerinde ise polis kurulan arama noktalarında kontrollerini sıkı şekilde sürdürüyor. Kontrol noktalarının bulunduğu bölgelerde ambulanslar da hazır bekletiliyor. Sur’dan yer yer silah ve patlama sesleri duyuluyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Diyarbakır ve Şırnak’ta hain saldırı: 3 şehit!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete