Dolandırıldığını iddia edip bankayı birbirine kattı

Adana'da sahibi oldukları şirketin adına sahte senet düzenlediği iddia edilen bir kişiyi bankada yakalayan şirket sahipleri, senedin sahte imzayla düzenlendiğini ileri sürerek bankayı birbirine kattı.
Olay, Seyhan ilçesindeki Atatürk Caddesi'nde bulunan bir bankada meydana geldi. İddiaya göre A.A., M.K.'ye ait bir ihracat şirketinin adına düzenlenmiş senetle bankaya geldi. A.A.'nın kendi şirketi adına sahte imzayla düzenlenmiş senetle bankaya geldiğinihaber alan M.K., bankanın şubesine gelerek A.A. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine M.K.'nin 2 kardeşi de bankaya gelip A.A.'yı tartakladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle olay yerine gelen polis ekipleri kargaşayı biber gazıyla yatıştırdı. Tartışmaya karışan 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

“SENEDİ YERDE BULDUM DİYOR”

Bu sırada müştekilerden M.K., ihracat şirketlerinde çalışan bir muhasebecinin sahte senetler düzenlediğini ve piyasaya sürdüğünü ileri sürdü. Yıllık 150 milyon lira ciro çeken bir şirketin sahibi olduğunu anlatan M.K., “Namussuzlar firma adına sahte senet düzenlemiş. Sahte senet bizim değil. 300 bin liramız gitti. Her gün karakola, emniyete gidiyoruz; mağduruz biz. İmza benim değil. Şu an Adana'nın en büyük firması biziz. İhracatçıyız. 300 milyarlık senet düzenlemişler. Biz sonradan farkına vardık. Bugünbankaya geldim oturdum. Çocuk da burada. 'Senedi yerde buldum' diyor. Üzerindeki imza, kaşe bizim değil. Cuma gününden beri suç duyurusunda bulunduk. Ne bir aramakararı çıkmış, hiçbir şey yok ama adamlar bizden daha tertemiz. Üçkağıtçı olan, dolandırıcı olan onlar suçlu biziz” dedi.

Kaynak: Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Dolandırıldığını iddia edip bankayı birbirine kattı " hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete