Ensar Vakfı, AKP kongresine davetli

AK Parti'de 22 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongreye Ensar Vakfı TÜRGEV, Okçular Vakfı, Deniz Feneri de davet edildi.
AKP'nin yeni genel başkanın belirleneceği kongre için hazırlıklar sürüyor.AK Parti Genel Merkez de kongreye davet edilecek isim ve kurumlar üzerinde çalışıyor.

Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, kongreye davet edilecek listenin, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları bölümünü hazırlıyor.

Karaman'daki cinsel istismar skandalı ile gündeme gelen siyasi gündemi uzun süre meşgul eden Ensar Vakfı'nın da sloganı ve konsepti ‘Kutlu Yürüyüşe Devam' olarak belirlenen Olağanüstü AK Parti kongresine davet edilmesi dikkat çekti. Davetiyenin Ensar Vakıf Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu adına gönderildiği öğrenildi.

Siyasi parti davetlerinin genel başkanlık düzeyinde olduğunun görüldüğü davet listesinde; CHP, MHP, BBP, DSP, Demokrat Parti, Anavatan Partisi'nin yanı sıra HÜDA-PAR, Saadet Partisi de bulunuyor.Listeye göre; TOBB, TESK, Memur-Sen, Türk-İŞ, Hak-İŞ, Kamu-SEN, TİSK, DİSK de kongreye davet edildi. TÜSİAD ve MÜSİAD'a da genel başkanlık düzeyinde davetiye gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde olduğu TÜRGEV'in davetiyesi ise vakıf başkanı Arzu Akalın ismiyle hazırlandı.

Yine Bilal Erdoğan'ın kuruculuğunu yaptığı, Mütevelli Heyetinde koltuk sahibi olduğu Okçular Vakfı ile Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı da kongreye davet edilen kurumlar arasında yer aldı.

İLİM YAYMA, EZHER MEZUNLARI, ÜMMET VAKFI

Hükümete yakın olarak bilinen, başta eğitim olmak üzere her alanda İslami söylemleri, plan ve projeleri ile öne çıkan vakıf ve dernekler de ihmal edilmedi. ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti ve Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği, Birlik Vakfı, Mazlum-Der, İHH, Cihannüma, Ezher Mezunları Derneği, Hayrat Vakfı, Osmanlı Araştırma Vakfı, TİMAV, Ümmet Vakfı gibi çok sayıda kuruluş, genel başkan değişiminin yaşanacağı olağanüstü kongreye davet edildi.

Deniz Feneri Derneği ile birlikte İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'nın da davet edildiği görüldü.

MUHTARLAR DA GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık Beştepe'de ağırladığı muhtarlar da unutulmadı. Türkiye Muhtarlar Federasyonu, Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu, Muhtarlar Federasyonu genel başkanlık düzeyinde kongreye davet edildi.

Alevi kesimden ise hükümetin cemevlerine alternatif olarak planladığı ocaklar listeye eklendi. Baba Mansur ocağı, Derviş Cemal Ocağı, Güvenç Abdal Ocağı, Sarı Saltuk Ocağı'na davetiye gönderildi.

Kaynak: Cumhuriyet / Sinan Tartanoğlu
 

  :

  :

  :

  :

  "Ensar Vakfı, AKP kongresine davetli" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete