​Gasp yalanı çapraz sorguda bozuldu

Gasp edildiğini söyleyerek polisi alarma geçiren 21 yaşındaki K.K'nın yalanı çok geçmeden ortaya çıktı.
Bursa’da boğazına bıçak dayanarak parasının gasp edildiğini iddia eden kızın yalanı polis ekipleri tarafından kısa sürede ortaya çıkarıldı. Genç kızın maaşını ailesine vermemek için böyle bir yalan senaryo uydurduğunu belirlendi. Kız hakkında polisi oyalamaktan işlem yapılacağı öğrenildi.

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Demirtaş Beldesi Cumhuriyet Mahallesi’nde, sabah saatlerinde DOSAB’da çalıştığı tekstil fabrikasından işten çıkan 21 yaşındaki K.K. maaşını çekmek için bankamatiğe gitti. Parasını çektikten sonra eve gitmek için sokağa giren genç kız, burada bir kişinin boğazına bıçak dayayarak kendisini gasp ettiğini babasına söyledi. Babasının 155’i arayarak olayı bildirmesi ile alarma geçen polis ekipleri çalışma başlattı.

Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi K.K’nin verdiği, “siyah ceketli, siyah pantolonlu, uzun boylu ve sakallı” bir kişinin eşkal bilgisiyle olay yeri çevresi başta olmak üzere kent genelinde çalışma başlattı.

OLAY YERİNDE KEŞİF YAPILDI

Bankamatikten para çektikten sonra eve gitmek üzere sokağa girdiği sırada arkasından gelen bir kişinin boğazına bıçak dayayarak bin 20 lirası ve kolyesinin gasp ettiğini belirten K.K. polis tarafından olay yerine getirildi. Ekipleri yaklaşık yarım saat boyunca sokakta gezerek K.K.’ya keşif yaptırıp olayın nasıl gerçekleştiğini öğrenmeye çalıştı.

Polise olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan K.K., korktuğu için kendisinin 155’i aramadığını belirterek, “Siyah montlu ve siyah pantolonlu uzun boylu biri beni takip etti. Sonra sokağa girdiğimde koluma girerek boğazıma bıçak dayadı. Sonra bankamatikten çektiğim parayı benden istedi, aynı zamanda kolyemi de boynumdan çıkartarak buradan kaçtı.” şeklide ifade verdi.

Olay yerinde yapılan keşfin ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne götürülmek için ekip otosuna bindirilen K.K., burada kendisinden ifade alan polislerin çapraz sorgusunda daha fazla dayanamayarak yalan söylediğini belirtti.

K.K.’nın ifadesinde ailesinin maaşının tamamını kendisinden aldığını belirterek, bu defa parasını ailesine vermemek için böyle bir yalan söylediği öğrenildi. Polis K.K’nin üzerinde yaptığı aramada gasp edildiği iddia edilen bin 20 lira ile kolyesinin de üzerinde olduğunu tespit etti.

  :

  :

  :

  :

  "​Gasp yalanı çapraz sorguda bozuldu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete